هدر موبایل
1392/04/12 08:01:00
سرویس سیاسی
خجسته خبرداد:

طرح اصلاح قانون احزاب در دستور کار صحن علنی مجلس

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون برای اصلاح قانون احزاب کمیته‌ای مستقل تشکیل داد٬ گفت: طرح اصلاح قانون احزاب در کمیسیون نهایی شد و در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
طرح اصلاح قانون احزاب در دستور کار صحن علنی مجلس رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون برای اصلاح قانون احزاب کمیته‌ای مستقل تشکیل داد٬ گفت: طرح اصلاح قانون احزاب در کمیسیون نهایی شد و در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/24220.jpg طرح,اصلاح,قانون,احزاب,در,دستور,کار,صحن,علنی,مجلس Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت٬ درباره نقش احزاب در کشور و لزوم بازنگری در قانون آن٬ گفت: احزاب در ایام انتخابات و پس ازآن نیاز کشوربه حساب می‌آیند و باید فرهنگ‌سازی مناسبی در این مقوله انجام شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم کشورمان از احزاب تصور نادرستی دارند٬ تصریح کرد: تصور جامعه از احزاب همان کارکردی است که در جوامع غربی آن را دیده‌اند٬ اما باید به سمت‌وسوی حرکت کنیم که الگویی از احزاب ایرانی- اسلامی را در کشور پی‌ریزی کنیم.

وی٬ افزود:همواره در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ائتلاف گروهی احساس نیاز شده است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم٬ ادامه داد: اگر احزاب کارآمدی مناسب داشته باشند و بتوانند نخبگان را برای انتخابات ریاست جمهوری٬ مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر معرفی کنند در ادامه از آنها حمایت فکری و عملی می‌کنند و این منجر به ایجاد رقابت میان احزاب و پویایی آنها خواهد شد.

خجسته با اعلام اینکه قانون احزاب در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس به تصویب رسیده٬ توضیح داد: با رهنمودهایی که مقام معظم رهبری درباره قانون احزاب داشتند کمیسیون نکاتی را در قانون احزاب اصلاح کرده و به زودی این طرح در دستورکار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد.

وی٬ ادامه داد: در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس به دلیل اهمیت موضوع کمیته‌ای تشکیل و قانون احزاب را به شکل مناسبی اصلاح شد.

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور مجلس٬ تصریح کرد: بازنگری در قانون احزاب و پویایی آن نیازمند عزم ملی است تا نه‌تنها در انتخابات بلکه در تمام امور بتوان به احزاب قدرتمند و تاثیر‌گذار در کشور تکیه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet