هدر موبایل
1387/11/06 14:29:00
سرویس سیاسی

بروجردی: ایران کمبود اورانیوم خام ندارد

"علاء‌الدین بروجردی" تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر هیچ کمبودی در بخش اورانیوم خام ندارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می‌گفت، در پاسخ به این سوال که نظر شما در خصوص تبلیغات رسانه‌ای خارجی مبنی بر اینکه ایران با کمبود اورانیوم خام روبرو است چیست؟ گفت: ما اورانیوم را از معادن خودمان استخراج و به کیک زرد تبدیل می‌کنیم و فعالیت مراکز مربوطه که (یو اف سی) اصفهان است هم ادامه دارد و هر زمانی که فعالیت این مراکز متوقف شد ممکن است اورانیوم خام ما به اتمام رسیده باشد.

بروجردی در پاسخ به این سوال که بر این اساس در شرایط کنونی ما با محدودیتی در زمینه دسترسی به اورانیوم خام نداریم گفت: ما به میزانی که نیاز داریم از اورانیوم خام بهره می‌گیریم و اگر روزی نیروگاه‌های ما فعال شد نیاز به کاربرد بیشتری داشته باشیم اورانیوم بیشتری تولید خواهیم کرد.

بروجردی سپس با اشاره به موافقت مقدماتی اعضای اتحادیه اروپا برای حذف منافقین از لیست گروه‌های تروریستی گفت: اگر اتحادیه اروپا چنین اشتباهی را مرتکب شود این رفتار آنها در رابطه سیاسی ایران با اتحادیه اروپا موثر است.

وی افزود: در حال حاضر با سرمایه ده میلیارد یورویی با کشورهای اروپایی مبادلات تجاری داریم و بعنوان نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نسبت به چنین اقدامی بسیار حساس هستیم و آن را مغایر منافع خودمان می‌دانیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: اتحادیه اروپا مرتکب چنین اشتباهی نشود چرا که در این صورت هم متهم به حمایت از یک گروه شناخته شده تروریستی خواهد شد و هم تاثیر منفی بر روابط ما با اتحادیه اروپا خواهد گذاشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet