هدر موبایل
1392/04/11 13:29:03
سرویس اقتصادی
موسوی با اشاره به تاخیرهفت ساله در راه اندازی فازهای 15و16 پارس جنوبی:

فازهای پارس ‌جنوبی از نبود اعتماد پیمانکاران داخلی به خود رنج می‌برند

عضو هیئت رییسه کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به تاخیر در راه اندازی فازهای ۱۵و۱۶ پارس جنوبی، گفت: عدم تامین اعتبارات لازم و نبود اعتماد به نیروهای متخصص داخلی از ضعف‌های وزارت نفت به شمار می رود که می‌توان علت اصلی تاخیر هفت ساله در بهره برداری از فازهای ۱۵و۱۶ پارس جنوبی قلمداد کرد.
فازهای پارس ‌جنوبی از نبود اعتماد پیمانکاران داخلی به خود رنج می‌برند عضو هیئت رییسه کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به تاخیر در راه اندازی فازهای 15و16 پارس جنوبی، گفت: عدم تامین اعتبارات لازم و نبود اعتماد به نیروهای متخصص داخلی از ضعف‌های وزارت نفت به شمار می رود که می‌توان علت اصلی تاخیر هفت ساله در بهره برداری از فازهای 15و16 پارس جنوبی قلمداد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7145.jpg فازهای,پارس,‌جنوبی,از,نبود,اعتماد,پیمانکاران,داخلی,به,خود,رنج,می‌برند Icana

سید موسی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه تاخیر در راه اندازی فازهای 15و 16 پارس جنوبی عوامل متعددی دخیل هستند، گفت: ورود پیمانکاران خارجی به طرح‌های پارس جنوبی و عدم پایبندی این سرمایه گذاران به تعهدات خویش را می‌توان یکی از دلایل تاخیر در راه اندازی فازهای 15و16 پارس جنوبی قلمداد کرد.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه صنعت نفت کشور در شرایط کنونی با مشکلات عدیده‌ای مواجه است، افزود: وزارت نفت می‌توانست در این مدت هفت سال، با بر طرف کردن موانع و مشکلات موجود، سرعت و شتاب بیشتری به توسعه فازهای پارس جنوبی تزریق کند، اما متاسفانه تا به حال این موضوع عملیاتی نشده است.

وی در مورد عقد قرارداد با شرکای چینی در پروژه پارس جنوبی، تصریح کرد: هرچند عقد قرارداد با پیمانکاران خارجی بویژه شرکای چینی در طرح فازهای 15و16 پارس جنوبی از ابتدا اشتباه بود، اما استفاده از نیروها و سرمایه گذاران خارجی در بسیاری از کشورهای جهان امری مرسوم و پذیرفته شده است.

موسوی با اشاره به اینکه در مقابل استفاده از شرکای خارجی در طرح پارس جنوبی باید از توانمندی نیروهای داخلی نیز استفاده شود، اظهار کرد: عدم اعتماد به نیروهای متخصص داخلی از ضعف‌های وزارت نفت و علت اصلی تاخیر هفت ساله در بهره‌برداری از فازهای 15و16 پارس جنوبی قلمداد می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: تاخیر هر ساله در راه‌اندازی و بهره‌برداری از فازهای 15و16 پارس جنوبی هزینه و خسارت‌های سنگینی را به اقتصاد کشور تحمیل کرده، که مسئولین وزارت نفت باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: راه نجات پروژه پارس جنوبی تخصیص اعتبار و سرازیر کردن سرمایه‌های سرگردان کشور به این بخش و تکیه به نیروها و پیمانکاران داخلی و حمایت از آنها است، چراکه بدون این عوامل هرگز نمی‌توان راه کند طی شده را سرعت بیشتری بخشید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet