ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/04/11 12:02:00
سرویس سیاسی
کولیوند:درخواست بررسی ابطال انتخابات شورای شهر گرمدره درهیأت مرکزی نظارت

تأیید نتایج انتخابات شوراها بعد از 17 تیرماه اعلام می‌شود

رییس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا، از درخواست بررسی ابطال انتخابات شورای شهر گرمدره خبر داد.
تأیید نتایج انتخابات شوراها بعد از 17 تیرماه اعلام می‌شود رییس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا، از درخواست بررسی ابطال انتخابات شورای شهر گرمدره خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/22640.jpg تأیید,نتایج,انتخابات,شوراها,بعد,از,17,تیرماه,اعلام,می‌شود Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت گفت: هیئت‌های عالی نظارت استان‌ها در انتخابات شوراها در حال بررسی صحت آرای اعلام شده هستند که بر اساس مهلت قانونی باید تا 17 تیر این رسیدگی‌ها به پایان برسد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: هیئت‌های عالی نظارت استان‌ها، تخلفات و شکایات صورت‌گرفته را بررسی می کنند و اگر نیاز به ابطال رای فرد یا شعبه یا حوزه ای در انتخابات شوراها باشد، هیئت مرکزی باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به نتایج اعلامی انتخابات شوراها در 60 درصد شهرها تا کنون به پایان رسیده، بیان کرد: هیئت مرکزی پس از ارسال کل گزارشات وارد عمل خواهد شد و تأیید نهایی نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را دو یا سه روز پس از آن اعلام می‌کند.

رییس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با بیان اینکه تنها شهری که درخواست بررسی ابطال آن به هیئت مرکزی ارسال شده، شهر گرمدره از استان البرز بوده است، ادامه داد: ممکن است پس از ارسال سایر گزارشات از استان‌ها، درخواست‌های بیشتری برای بررسی ابطال وجود داشته باشد.

کولیوند با تاکید بر اینکه بدون تصمیم هیئت مرکزی هیچ حوزه‌ای ابطال نمی‌شود، گفت: هیئت مرکزی پس از بررسی مستندات، برای ابطال شدن یا نشدن رای فرد یا شعبه یا حوزه تصمیم‌گیری می‌کند.

وی افزود: اگر هیئت مرکزی بنا بر ابطال نتایج نداشته باشد، بازشماری مجدد انجام می‌گیرد و هر افرادی که حائز اکثریت آرا شوند، به عنوان اعضای شورا انتخاب می‌شوند.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس درباره مشکل شورای شهر گرمدره توضیح داد: تعداد واجدین رای دهنده در این حوزه، 7 هزار نفر بوده ولی رای اخذ شده حدود 13 هزار رأی بود و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات پس از 17 تیر در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به گفته کولیوند، شورای شهر گرمدره از توابع کرج، 7 نفر عضو دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet