پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/11/06 15:39:00
سرویس سیاسی
در صورت خارج کردن منافقین از لیست گروه‌های تروریستی

جهانگیرزاده: پارلمان اروپا باید پاسخگوی افکار عمومی اروپاییان باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پارلمان اروپا باید پاسخگوی رسانه‌ها و افکار عمومی اروپاییان در خارج کردن منافقین از لیست گروه‌های تروریستی باشد.

"جواد جهانگیرزاده" که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می گفت، افزود: سوال اینست که چه اتفاق مهمی رخ داده است که یک گروهک تروریستی وحشی که رفتارهای سیاسی مطلوب را به هم ریخته است به یکباره بیاید و توسط پارلمان اروپا از لیست تروریست‌ها خارج شود.

نماینده ارومیه با تاکید بر اینکه تحول ویژه‌ای در این خصوص رخ نداده است؟ گفت: منافقین یک سابقه بسیار زشت و مذمومی دارند و این اقدامات نگرانی‌ها را گسترش می‌دهد که نکند لابی صهیونیستی - آمریکایی که مخالف توسعه روابط ایران و اروپا هستند دارند چنین بلایی را به سر اروپایی‌ها می‌آورند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی سپس با اشاره به حجم مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا اظهار داشت: ایران ده ها میلیارد دلار حجم مبادلات تجاری اتحادیه اروپا دارد که تحت تاثیر تصمیم پارلمان اروپا قرار می‌گیرد.

وی افزود: حضور منافقین در پارلمان اروپا پیش‌بینی چنین اتفاقی را متصور کرده است و اینکه چه اتفاقات بعدی رخ خواهد داد بنظرم منافقین منفورتر از این هستند که منشاء اثری باشند چرا که حتی به عنوان مهمان در کشور عراق که سال‌های سال از امکانات خاصی برای فعالیت برخوردارند اما مورد نفرت مردم عراق هستند لذا از این جهت پارلمان اروپا قدم اشتباهی را برداشته که باید تقاص آن را هم پس بدهد.

وی تصریح کرد: مطمئنا گروه‌های دموکراسی خواه و طرفدار حقوق بشر که رفتارهای منافقین و سوابق آنها را می‌بینند یک چالش اساسی برای پار لمان اروپا ایجاد خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet