هدر موبایل
1392/04/16 14:05:49
سرویس فرهنگی
جعفری با تاکید بر ضرورت حمایت از ناشران مذهبی در نمایشگاه قرآن:

گرانی کتاب نباید در نمایشگاه قرآن نمود پیدا کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه معضل گرانی کتاب در نمایشگاه قرآن نباید نمود پیدا کند، افزود: تشریفات در برگزاری نمایشگاه قرآن باید حدف شده و به جای آن نرخ کتاب‌های قرآنی کاهش یابد.
گرانی کتاب نباید در نمایشگاه قرآن نمود پیدا کند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه معضل گرانی کتاب در نمایشگاه قرآن نباید نمود پیدا کند، افزود: تشریفات در برگزاری نمایشگاه قرآن باید حدف شده و به جای آن نرخ کتاب‌های قرآنی کاهش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/25874.jpg گرانی,کتاب,نباید,در,نمایشگاه,قرآن,نمود,پیدا,کند Icana

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه گرانی کاغذ نباید گریبان ناشران قرآن را بگیرد، افزود: گرانی کتاب قرآن در کشورهای اسلامی همچون ایران توجیه منطقی ندارد.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، راز، جرگلان، جاجرم و گرمی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قیمت کاغذ برای ناشران کتاب قرآن مشکل ایجاد کرده به طوری که این ناشران مجبور به افزایش نرخ کتاب قرآن  برای ادامه فعالیت خود هستند.

جعفری برگزاری باکیفیت نمایشگاه قرآن را گامی مثبت برای ارتقای امور دینی و فرهنگی در جامعه خواند وافزود: ما باید به گونه‌ای نمایشگاه‌های قرآن کریم را برگزار کنیم که تمام اقشار جامعه توانایی خرید کتاب‌های ‌ قرآنی را داشته باشند نه اینکه گروه خاصی بتواند این کتب آسمانی را تهیه کنند.

وی با تاکید بر اینکه ساده زیستی در برگزاری نمایشگاه قرآن باید حرف اول را بزند، افزود: همان‌گونه که بر اساس آموزه‌های قرآنی ما ساده زیستی امری بسیار نیکو به شمار می‌آید در نمایشگاه قرآن نیز باید سعی شود از تجملات  به ویژه در طراحی غرفه‌ها پرهیز شود. 

 جعفری تصریح کرد: بحران ناشران کتاب  در همه حوزه‌ها به ویژه نشر علوم و مفاهیم قرآنی  گرانی کاغذ است که در افزایش نرخ کتاب قرآن  نیز مقصر اصلی به شمار می‌آید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات  درمجلس نهم، یادآور شد: اگر ما اعتقاد داریم که فرهنگ قرآنی درکشور نهادینه شود باید همایش‌های قرآنی از جمله نمایشگاه‌های قران را به گونه‌ای برگزار کرد که تمام مردم بتوانند آثار قرآنی را خریداری کنند.

 

 آموزه های قرآنی کلید توسعه فرهنگی در مدارس است

نماینده مردم بجنورد درمجلس نهم، با بیان اینکه آموزه‌های قرآنی کلید توسعه فرهنگی در مدارس است،  افزود: در س قرآن باید به طریق علمی و پِژوهشی در سیستم آموزش و پروش نهادینه شود.

جعفری، افزود: قرآن کریم درشکل‌گیری ایده معنوی  میان دانش‌آموز نقش غیرقابل انکاری دارد، زیرا توسعه آموزش قرآنی رکن اساسی در توسعه فرهنگی  به شمار می‌آید.

وی بر ترویج  تامل و تفکر در آیات قرآنی بین دانش‌آموزان تأکید کرد وافزود: باید از همان  دوران کودکی، دانش‌آموزان را با مفاهیم قرآنی آشنا کرده و آنان به حضور در جلسات و همایش‌های قرآنی را تشویق و ترغیب کرد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس نهم، لازمه توسعه فرهنگی را الگوپذیری از مفاهیم قرآنی خواند و گفت: امروزه در همه جوامع، مدرسه در حکم مهم‌ترین نهاد آموزشی جایگاهی منحصر به فرد دارد و در بسیاری از چالش‌های فرهنگی می‌تواند راهگشا باشد. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یاد آورشد‌: اگر مدارس با رویکرد کارشناسی مفاهیم قرآنی را میان دانش آموزان آموزش دهند، بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه ریشه کن می شود.

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet