هدر موبایل
1392/04/11 14:55:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدرپور:

روحانی به وزرایش میدان عمل بدهد/ مسائل اقتصادی با تک‌روی حل نمی‌شود

نماینده مردم شهرضا در مجلس گفت: معنای رویکرد اعتدالی این است که رئیس جمهور وزرای کارآمد انتخاب کرده و سپس به آنها میدان دهد تا براساس تدبیر، کار کارشناسی و در نظرگرفتن اسناد بالادستی کار خود را انجام دهند.
روحانی به وزرایش میدان عمل بدهد/ مسائل اقتصادی با تک‌روی حل نمی‌شود نماینده مردم شهرضا در مجلس گفت: معنای رویکرد اعتدالی این است که رئیس جمهور وزرای کارآمد انتخاب کرده و سپس به آنها میدان دهد تا براساس تدبیر، کار کارشناسی و در نظرگرفتن اسناد بالادستی کار خود را انجام دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/13756.jpg روحانی,به,وزرایش,میدان,عمل,بدهد/,مسائل,اقتصادی,با,تک‌روی,حل,نمی‌شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عوض حیدرپور نماینده مردم شهرضا در مجلس با اشاره به شاخص‌های اعتدال‌گرایی در دولت یازدهم اظهار داشت:  با توجه به سابقه آقای روحانی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بخصوص در مجلس شورای اسلامی، شورای عالی امنیت ملی و مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌توان شاخصه‌های اعتدال را در وی دید. همچنین آقای روحانی در فضای انتخابات و پس از کسب آرای اکثریت مردم هم در مصاحبه‌ها، گفت‌وگوها و اظهارنظرها منش و رفتار اعتدال‌گرایانه خود را به نمایش گذاشت.
نماینده مجلس در ادامه تصریح کرد: موضوع دیگر رعایت اعتدال در ابعاد داخلی مثل موضوعات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی است، چراکه در دولت‌های گذشته تندروی‌هایی صورت گرفت و منش و روش برخورد با برخی گروه‌ها قابل قبول نبود که امیدواریم آقای روحانی بتواند با رویکرد اعتدالی، به عنوان رئیس جمهور همه احزاب و گروه‌ها ایفای نقش کند.
حیدرپور همچنین گفت: در موضوعات اقتصادی نیز یک روش تک‌روانه در دولت‌های گذشته وجود داشت که فضا را به سمتی برد که نتوانستیم از میانگین نظرات کارشناسان اقتصادی بهره ببریم. بنابراین رئیس جمهور منتخب باید از روش‌های علمی و عقل جمعی کارشناسان بهره ببرد، چراکه این روش بهترین شیوه حل مشکلات اقتصادی با رویکرد اعتدالی است. البته با توجه به تیم اقتصادی آقای روحانی این امید وجود دارد که این موضوع اتفاق بیفتد.
وی افزود: همچنین در دولت‌های گذشته در بحث سیاست خارجی بی‌تدبیری‌هایی صورت گرفت که نتوانستیم اعتدال سیاسی را برقرار کنیم، لذا امیدواریم رئیس جمهور منتخب بتواند سطح روابط در صحنه بین‌الملل را گسترش دهد و از تجارب خود در دوره‌ای که دبیر شورای عالی امنیت ملی بود، استفاده کند و راهکاری اعتدالی با حفظ اقتدار و عزت ملت ایران برای حل مسائل سیاست خارجی بیابد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متاسفانه در دولت‌های گذشته شاهد بودیم که رئیس جمهور به وزرا میدان نمی‌داد و بیشتر تصمیمات دولت فردی بود. در حالی که رویکرد اعتدالی این است که رئیس جمهور وزرای کارآمد انتخاب کرده و سپس به آنها میدان دهد تا براساس تدبیر، کار کارشناسی و در نظرگرفتن اسناد بالادستی کار خود را انجام دهند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، حیدرپور در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: البته با شناختی که از حجت‌الاسلام روحانی داریم، می‌دانیم که ایشان معتقد به عقل جمعی است و اجازه می‌دهد تا وزرا تصمیم‌گیر باشند لذا امیدواریم با تحقق رویکرد اعتدالی در کشور شاهد شکوفایی جامعه و حل مشکلات موجود باشیم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet