هدر موبایل
1392/04/12 09:39:20
سرویس اقتصادی
نعمتی با ارزیابی تحقق محورهای 20گانه غضنفری در زمان گرفتن رای اعتماداز مجلس:

محورهای 20 گانه وزیر صنعت بعد از رای اعتماداز مجلس‌ بایگانی شد

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه محورهای ۲۰ گانه وزیر صنعت محقق نشد،گفت:اگر قرار باشد به وزیر صنعت ،معدن و تجارت نمره دهیم قطعا نمره قبولی دریافت نمی‌کند چرا که دولت در برخی از بخش های صنعت و معدن به جای اینکه یار باشد بیشتر باری بردوش صنعت بود.
محورهای 20 گانه وزیر صنعت بعد از رای اعتماداز مجلس‌ بایگانی شد عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه محورهای 20 گانه وزیر صنعت محقق نشد،گفت:اگر قرار باشد به وزیر صنعت ،معدن و تجارت نمره دهیم قطعا نمره قبولی دریافت نمی‌کند چرا که دولت در برخی از بخش های صنعت و معدن به جای اینکه یار باشد بیشتر باری بردوش صنعت بود. https://cdn.icana.ir/d/019/32030.jpg محورهای,20,گانه,وزیر,صنعت,بعد,از,رای,اعتماداز,مجلس‌,بایگانی,شد Icana

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ارزیابی تحقق برنامه‌های 20گانه وزیر صنعت، معدن و تجارت که در زمان گرفتن رای اعتماد از مجلس از سوی وی مطرح شد، گفت: به طو کلی با توجه به تخصصی که وزیر صنعت، معدن و تجارت داشت در دوره مدیریت خود در مجموعه وزارت خانه در برخی زمینه ها موفق بود و در برخی زمینه ها نیز موفق نبود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وی در زمینه های صنعت و معدن توفیقی نداشت افزود: اگر بخواهیم به غضنفری در بخش خدمات و بازرگانی نمره خوبی بدهیم اما در بخش صنعت و معدن نمره خوبی نمی گیرد که یا به تخصص او برمی گردد یا به عدم ثبات مدیریتی معاونین صنعتی وی که یکی از نقصان ها و نقاط ضعفی است که این توفیق حاصل شد.

85 درصد از معادن کشور بهره بردای نمی شود

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه در بخش معدن نیز نتوانسته ایم از ظرفیت معدنی کشور به نحو احسن استفاده کنیم، ادامه داد: در حال حاضر تنها حدود 10 تا 15 درصد از همه ظرفیت معدنی کشور را بهره برداری می کنیم یعنی 85 درصد از معادن کشور متاسفانه فعال نیست و از توانایی هایمان در این بخش بهره نبردیم.

نعمتی با تاکید بر اینکه هر چقدر به بخش معدن کشور توجه شود سود بیشتری نصیب کشور خواهد شد، گفت: در این شرایط درآمد و ارزش افزوده ای حاصل می شود و مهمتر اینکه بخش معدن می تواند به عنوان یک بخش اشتغال زا در کشور موثر باشد که متاسفانه دولت در این  زمینه هم توفیقی نداشته است یا حداقل تیم ضعیف باعث شده تا این اتفاق رخ ندهد.

وی در ادامه به تدوین سند توسعه استراتژی صنعت که یکی از محورهای 20 گانه وزیر صنعت در جلسه اخذ رای اعتماد از مجلس بود، اشاره کرد و گفت: اگر قرار است در زمینه ای فعالیت کنیم حتما باید دارای برنامه باشیم که متاسفانه برنامه استراتژیک و مدونی را برای بخش صنعت کشور نداشته ایم.

سوالات بی پاسخ در صنعت خودروسازی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به طرح چند سوال بی پاسخ درباره صنعت خودروسازی کشور پرداخت و افزود: اصلی ترین صنعت کشور صنعت خودروسازی بود؛ آیا  برنامه ای برای این صنعت وجود داشت؟ فرض کنید اگر نقدینگی مشکل امروز صنعت کشور است آیا برنامه ای در این راستا داشته ایم؟ اگر قطعه سازی یکی دیگر از مشکلات صنعت خودروسازی است آیا برنامه ای برای آن وجود داشته است و یا اینکه چه برنامه ای برای تامین ارزی صنعت خودروسازی داشته ایم؟آیا استاندارد یورو 4 اجرایی شده است؟

موفقیت ها در صنعت سیمان تنها با همت بخش خصوصی حاصل شد

این نماینده مردم در مجلس نهم در بخش دیگری از اظهاراتش به سخنان غضنفری در مراسم روز صنعت و معدن اشاره کرد و گفت: وزیر صنعت در این مراسم مطرح کرد که در بخش های فولاد و سیمان فعالیت های مثبتی شده است که بنده به عنوان شخصی که بیش از 15 سال در صنعت سیمان فعالیت داشته ام و فکر نمی کنم تجربیات من در این زمینه از وزیر صنعت کمتر باشد،  اعلام می کنم اگر در صنعت سیمان موفقیتی حاصل شده است توسط بخش خصوصی و شرکت ها سرمایه گذاری این اتفاقات مثبت حاصل شده است.

دولت نه تنها یار صنعت سیمان نبود بلکه باری بر دوش بود

نعمتی با بیان اینکه در دوره اخیر در صنعت سیمان اتفاق خاصی رخ نداد اضافه کرد: حتی در بحث قیمت گذاری ها و صادرات سیمان نه تنها دولت یار نبود بلکه باری بر صنعت سیمان بود.

وی همچنین با انتقاد از وضعیت فولاد کشور و صحبت های وزیر صنعت در رابطه با فولاد در روز صنعت و معدن تصریح کرد: همین امروز حداقل 10 میلیون تن فولاد وارد کشور می کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اصلی ترین حلقه مفقوده کشور بحث مدیریت و برنامه ریزی است که اگر در این راستا حرکت شود بسیاری از مسائل از جمله مشکل اشتغال برطرف می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet