خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/04/12 10:30:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هروی:

گروه‌های سیاسی،راه‌های همدلی را تقویت کنند

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت:‌ در حال حاضر فرصت برای گروه‌های سیاسی فراهم است تا در نگرش‌ها و ساختارهای خود تجدیدنظر کرده و با گفتمان مطلوب به حفظ وحدت در جامعه کمک کنند.
گروه‌های سیاسی،راه‌های همدلی را تقویت کنند عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت:‌ در حال حاضر فرصت برای گروه‌های سیاسی فراهم است تا در نگرش‌ها و ساختارهای خود تجدیدنظر کرده و با گفتمان مطلوب به حفظ وحدت در جامعه کمک کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/31814.jpg گروه‌های,سیاسی،راه‌های,همدلی,را,تقویت,کنند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛جواد هروی  با بیان اینکه در عرصه سیاسی کشور باید گروه‌های سیاسی در قالب کارگروه‌های نظام، با رویکرد توجه خاص به مردم گام بردارند، اظهار کرد: اگر به دنبال این باشیم که نگرش‌های اسلامی را در جامعه پیاده کنیم، باید بدانیم که هدف غایی و نهایی مکتب اسلام، سیره ائمه(ع) و پیامبر توجه خاص به مردم بوده است.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم به نگاه‌ها و کنش‌های سیاسی دنیای غرب توجه کنیم، به دموکراسی بر‌می‌خوریم که باز دموکراسی یعنی توجه به مردم. بنابراین باید گروه‌های سیاسی موجود توجه داشته باشند که کدام‌یک از گروه‌ها به مردم توجه خاص دارند و کدام‌یک از ساختارهای سیاسی به سمت مردمی شدن و مردمی بودن حرکت می‌کنند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس خاطر نشان کرد: آنچه که طی سال‌های گذشته دریافته‌ایم، این است که بسیاری از گروه‌های سیاسی ما به جای توجه به نهاد و حضور مردم در عرصه‌های مختلف به نگرش‌های لفاظانه سیاسی مبادرت کرده‌اند که نتیجه‌ای برای جامعه و مردم نداشته است.

هروی افزود: در سال‌های پس از انقلاب، اگرچه آزمون و خطاهای بسیاری را پشت‌سر گذاشته‌ایم، اما گروه‌های سیاسی اعم از اصول‌گرا و اصلاح‌طلب نتوانستند آنچه را که در راستای کمک به مردم باشد، تحقق بخشند، بنابراین هردو جریان یا گروه‌های سیاسی باید به روشنی دستاوردهای نظام را که در جهت خواسته‌های مردم باشد، تبیین کنند.

نماینده مردم قائنات در مجلس با تاکید بر اینکه در یک فرصت مقتضی گروه‌های سیاسی باید به تجدیدنظر و بازنگری در کارهای خود مبادرت می‌کردند، گفت: اکنون نیز فرصت مغتنمی است تا این گروه‌های سیاسی به جای پرداختن به مسائل سطحی و مسائل ظاهری اندیشه‌های سیاسی، در نگرش‌ها و ساختارهای خود تجدیدنظر کرده و خودشان را براساس ساختارهای یک حزب با اساسنامه روشن، معرفی کنند.

وی تصریح کرد: مشکل اساسی جامعه ما این است که گروه‌های سیاسی فاقد اساسنامه شفاف و روشن هستند به گونه‌ای که صریحا موضع خود را باید در قبال مردم و نظام مشخص کنند و این موضوع از آن جهت ضرورت دارد که برخی از گرو‌ه‌های اصولگرا یا اصلاح‌طلب مبادرت به حرکتی کرده و یا بیانیه‌ای صادر می‌کنند که با اصل نظام هم منافات دارد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تاکید کرد: در مباحث مربوط به اصولگرایی صرف و یا اصلاح‌طلبی محض شاهد هستیم که در سال‌های گذشته نتوانسته‌اند آنگونه که باید و شاید در جهت خواسته مردم گام بردارند اما اکنون فرصت دارند تا بتوانند نگاه جدی به کارنامه خود داشته باشند.

به گزارش ایسنا،نماینده مردم قائنات در مجلس با تاکید بر همدلی گروه‌های سیاسی اظهار کرد: گروه‌های سیاسی در کشور ما به این جهت مورد پذیرش قرار می‌گیرند که راه‌های همدلی را تقویت کنند و به صراحت در قبال مسوولیت‌های خود پاسخگو باشند، اما با توجه به اینکه تاکنون نتوانستند موافق با خواسته‌های مردم حرکت کنند، باید در مواضع‌شان به صورت شفاف تجدیدنظر کرده و جایگاه روشن و صریحی در نزد مردم داشته‌ باشند./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet