هدر موبایل
1392/04/12 11:45:48
سرویس بین الملل
مصری:

رفتار مرسی در تحولات مصر بی‌تاثیر نیست

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه اگر ملت مصر وضعیت کنونی را به درستی تبیین نکنند دچار بحرانی خواهند شد که دست‌ساخته غرب و رژیم صهیونیستی است٬ گفت: رفتار مرسی در تحولات مصر بی‌تاثیر نیست.
رفتار مرسی در تحولات مصر بی‌تاثیر نیست سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه اگر ملت مصر وضعیت کنونی را به درستی تبیین نکنند دچار بحرانی خواهند شد که دست‌ساخته غرب و رژیم صهیونیستی است٬ گفت: رفتار مرسی در تحولات مصر بی‌تاثیر نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/36988.jpg رفتار,مرسی,در,تحولات,مصر,بی‌تاثیر,نیست Icana

عبدالرضا مصری در گفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادامه ناآرامی ها در مصر و در اختیار گرفتن بخشی از مناطق این کشور از سوی ارتش این کشور، توضیح داد: نظامیان در مصر بی میل نیستند پس از انور سادات که حدود پنجاه سال در حاشیه بودن نقش پررنگی در تحولات مصر ایفا کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبعات پیمان نامبارک کمپ دیوید همچنان گریبان مردم مصر را گرفته است٬ تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با گذشت 40 سال از منعقد شدن پیمان کمپ دیوید با تاثیر‌گذاری در مصر همواره تلاش داشته این کشور را پایگاه امنی برای خود کند.

وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت اسلام‌گرا در قاهره، رژیم اشغال‌گر قدس از هراس اینکه مامن امن در کنار مرزهای جعلی خود را از دست ندهد٬ با تحریک مخالفان تلاش دارد از یک‌سو قدرت دولت را بکاهد از سوی دیگر مصر را درگیر تنش‌های داخلی کند تا از این طریق به اهداف خود دست‌یابد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اعلام اینکه اگر مرسی هم از قدرت کناره‌گیری کند و مردم از میدان التحریر  به خانه‌های خود بازگردند بازهم رنگ‌و بوی آرامش به فضای سیاسی مصر بازنمی‌گردد٬ گفت: فتنه غربی- عبری در قاهره تنها برای به شکست کشاندن انقلاب 25 ژانویه مصر است تا از این طریق اعلام کنند پیروزی مردم این کشور تحت لوای بیداری اسلامی یک‌سال دوام آورده٬  تا از این طریق نه‌تنها ملت مصر بلکه ملت  کشورهای را که با دیکتاتورهای خود در حال مبارزه هستند را سرخورده کنند.

مصری٬ با بیان اینکه تحولات مصر بیشتر جنبه خارجی دارد تا داخلی٬ ادامه داد: اگر ملت مصر وضعیت کنونی را به درستی تبیین نکنند دچار بحرانی خواهند شد  که دست‌ساخته غرب و رژیم صهیونیستی است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تاکید براینکه رفتار رئیس جمهور مصر در ایجاد آشوب‌های خیابانی بی‌تاثیر نبوده٬ گفت: مرسی تلاش داشت از یک‌سو حمایت انقلابیون را جلب کند و از سوی دیگر ارتباط تنگاتنگی با عوامل رژیم سابق و همچنین آمریکا و کشورهای مخالف انقلاب در این کشور داشته باشد که این به مذاق مردم این کشور خوش نیامده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet