هدر موبایل
1392/04/12 11:41:23
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادری:

با تغییر نرخ ارز، قیمت گندم و دارو تغییر نمی‌کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش‌بینی درآمد ۵۰ هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۹۲ که ۳۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آن از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی حاصل می‌شود، گفت که احتمالا دولت فعلی این قانون را اجرا نخواهد کرد و اجرای آن به دولت بعد موکول می‌شود.
با تغییر نرخ ارز، قیمت گندم و دارو تغییر نمی‌کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش‌بینی درآمد 50 هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها در بودجه 92 که 38 هزار و 800 میلیارد تومان آن از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی حاصل می‌شود، گفت که احتمالا دولت فعلی این قانون را اجرا نخواهد کرد و اجرای آن به دولت بعد موکول می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/40192.jpg با,تغییر,نرخ,ارز،,قیمت,گندم,و,دارو,تغییر,نمی‌کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ جعفر قادری اظهار کرد: اینکه قیمت حامل‌های انرژی افزایش پیدا کند یا نه بستگی به این دارد که دولت بخواهد آن چه که در بودجه به عنوان هدفمندی یارانه‌ها به تصویب رسیده را اجرایی کند یانه.

وی افزود: من احتمال می‌دهم دولت فعلی این قانون را اجرا نکند و اجرای آن به دولت بعد موکول شود. دولت بعد هم یا باید پیشنهادی برای اصلاح قانون ارایه کند و یا قانون را اجرا کند. به هر حال نمی‌شود که قانون بلاتکلیف بماند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 92 درباره حذف ارز مرجع 1226 و پیش‌بینی تعیین نرخ ارز توسط بانک مرکزی در بودجه 92 نیز، تصریح کرد: به نظر می‌رسد بانک مرکزی همان نرخ مرکز مبادلات ارزی را مبنای عمل قرار دهد و اگر نیازی بود تغییری در آن اعمال کند.

قادری درباره احتمال افزایش قیمت کالاها درپی حذف ارز 1226 تومانی نیز خاطر نشان کرد: بر این اساس نرخ ارز جدید اعمال می شود اما مابه‌التفاوت آن به شکل یارانه پرداخت خواهد شد. بنابراین عملا قیمت برای گندم و دارو تغییر نمی‌کند و حداقل در این بخش‌ها نباید افزایش قیمتی اتفاق بیفتد.

به گزارش ایسنا،این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت که ممکن است سایر اقلام و کالاها درپی حذف ارز مرجع مشمول افزایش قیمت شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet