هدر موبایل
1392/04/12 11:45:23
سرویس دیگر رسانه‌ها_
افضلی فرد:

کمیسیون اصل۹۰ بعد از دریافت گزارش‌ها "سفر هیئت ۱۰۰نفره" به روسیه را بررسی می‌کند

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به سفر هیئت ۱۰۰ نفره به همراه رئیس جمهور به روسیه، گفت: منتظر دریافت گزارش ها درباره سفر رئیس جمهور به روسیه هستیم.
کمیسیون اصل۹۰ بعد از دریافت گزارش‌ها "سفر هیئت ۱۰۰نفره" به روسیه را بررسی می‌کند سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به سفر هیئت ۱۰۰ نفره به همراه رئیس جمهور به روسیه، گفت: منتظر دریافت گزارش ها درباره سفر رئیس جمهور به روسیه هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/20130.jpg کمیسیون,اصل۹۰,بعد,از,دریافت,گزارش‌ها,"سفر,هیئت,۱۰۰نفره",به,روسیه,را,بررسی,می‌کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛مصطفی افضلی فرد سخنگوی‌کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در خصوص سفر هیئت صد نفره همراه رئیس جمهور به روسیه، گفت:کمیسیون اصل نود بعد از دریافت گزارش ها سفر هیئت صد نفره به روسیه را بررسی می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه مهلت فعالیت هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود به اتمام رسیده، این کمیسیون در‌ اولین جلسه بعد از تعطیلات مجلس و بعد از انتخاب هیئت رئیسه در صورت دریافت گزارش‌ نسبت به بررسی سفر هیئت صد نفره رئیس جمهور به روسیه اقدام می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 خاطرنشان کرد: این کمیسیون همواره به وظیفه قانونی خود عمل می کند، اما در حال حاضر نمی توان درباره نحوه ورود کمیسیون اصل 90 به این موضوع اظهار نظر کرد و ما منتظر دریافت گزارش ها درباره سفر رئیس جمهور به روسیه هستیم.

افضلی فرد با اشاره به اینکه باید منتظر ماند تا تحقیق و بررسی ها درباره این سفر انجام شود، افزود: تنها به صرف اینکه هیئت 100 نفره به همراه رئیس جمهور به روسیه رفته، نباید اظهار نظر‌کرد. بلکه باید بعد از دریافت گزارش و تحقیق میدانی دراین باره اظهارنظر کرد.

وی در خصوص تاکید وکیل حمید بقایی مبنی بر اینکه خانواده موکل وی به نیویورک سفر نکرده‌اند و گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس دروغ بوده است، اظهار داشت: البته من به اظهارات برخی دوستان کاری ندارم. ما از کسی اسمی نبرده ایم، بلکه اعلام کردیم 14 نفر از نزدیکان دولت با افرادی که هیچ گونه سمتی در دولت نداشته اند به نیویورک رفته اند و این کار غیر قابل توجیه است و بر پیگیری این مسئله مصمم هستیم؛ تحقیقات میدانی کمیسیون نیز این مسئله را تایید می کند و این گزارش در اختیار هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در میان این 14 نفر، خانواده حمید بقایی نیز حضور دارند،گفت: نمی‌دانم؛ من هیچ اشاره به این مسئله نکرد‌ه‌ام و باید درباره سفر همسر و فرزند وی به پرونده مراجعه کرد و من نمی توانم اظهارنظر کنم.

به گزارش تسنیم،افضلی فرد تاکید کرد: 14 نفر از همراهان رئیس‌جمهور در سفر به نیویورک هیچ سمت دولتی نداشته‌اند و سفر آنها هیچ توجیهی نداشته است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet