اربعین حسینی
1392/04/15 09:06:00
سرویس اقتصادی
علوی:مسکن مهر در دست دلالان قرار گرفته است

رویایی به نام مسکن مهر

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: دولت به علت عدم نظارت و کنترل دقیق بر طرح مسکن مهر به هیچ عنوان نتوانست به اهداف خود برسد تا جایی که امروز خانه دار شدن برای اقشار کم درآمد یک رویا وغیر قابل تحقق، تصور می‌شود.
رویایی به نام مسکن مهر عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: دولت به علت عدم نظارت و کنترل دقیق بر طرح مسکن مهر به هیچ عنوان نتوانست به اهداف خود برسد تا جایی که امروز خانه دار شدن برای اقشار کم درآمد یک رویا وغیر قابل تحقق، تصور می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/36775.jpg رویایی,به,نام,مسکن,مهر Icana

سید احسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه طرح مسکن مهر نتوانست مشکلات افراد فاقد مسکن و اجاره نشین را برطرف کند، گفت: طرح مسکن مهر در ابتدا توانست نیاز برخی از افراد فاقد مسکن و اجاره نشین را برطرف کند، اما در حال حاضر مشاهده شده که واحدهای مسکونی این طرح با افزایش قیمت مواجه شده‌ که اقشار آسیب پذیر جامعه توان پرداخت چنین مبالغی را ندارند.

نماینده مردم سنندج و دیوان‌دره در مجلس شورای اسلامی، افزود: مسکن مهر می‌توانست قیمت مسکن و همچنین نرخ اجاره بها را کنترل کرده و قیمت‌ها را کاهش دهد که متاسفانه با قرار گرفتن این بازار در دست دلالان، نرخ‌ها روز به روز در حال افزایش است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برخی افراد با لابی گری‌های فراوان واحدهای مسکن مهر را خریداری  و یا آنرا به صورت غیر قانونی و با قیمت‌های کلان در اختیار افراد فاقد مسکن قرار داده و یا به احتکار این واحدها مبادرت کرده‌اند.

علوی با بیان اینکه افراد متقاضی مسکن مهر امروز به دلیل افزایش قیمت این طرح، اجاره نشینی را ترجیح داده‌اند، اظهار کرد: شرایط واگذاری و تحویل مسکن مهر و همچنین پرداخت ودیعه اولیه این طرح آنچنان سخت و دشوار شده که افراد فاقد مسکن و اجاره نشین شرایط فعلی خود را ترجیح داده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، در پاسخ به این سوال که آیا دولت فعلی در طرح مسکن مهر و صاحب‌خانه کردن افراد فاقد مسکن توانست به اهداف خود برسد یا خیر، عنوان کرد: دولت فعلی به علت عدم نظارت و کنترل دقیق بر طرح مسکن مهر به هیچ عنوان نتوانست به اهداف خود برسد تا جایی که امروز صاحب‌خانه شدن برای افراد یک رویا وغیر قابل تحقق، تصور می‌شود.

وی به آینده بازار مسکن اشاره و تاکید کرد: با ادامه روند کنونی و عدم توجه متولیان اصلی بازار مسکن و همچنین جولان دلالان در این بازار، باید شاهد جهش دوباره قیمت‌ها در این بخش باشیم.  

عضو کمیسیون عمران مجلس، در مورد ادامه طرح مسکن مهر توسط دولت آینده، خاطر نشان کرد: طرح مسکن مهر یک سرمایه ملی محسوب می‌شود، لذا دولت آینده با یک بازنگری کلی در مورد این طرح می‌تواند آینده و چشم انداز روشنی برای آن ایجاد کند، در غیر این صورت این پروژه محکوم به شکست خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet