خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/04/12 15:50:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طبیب‌زاده:

رئیس‌جمهور مصر نتوانست توقعات درباره گذرگاه رفح را برآورده کند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بخشی از انقلاب از بین بردن ساختارهای قبلی است و با ساختارسازی مبتنی بر خواست مردم تکمیل می‌شود با این وجود دولت مرسی در کشور مصر در حالی به روی کار آمده که نمی‌تواند خواسته‌های مردم را محقق کند.
رئیس‌جمهور مصر نتوانست توقعات درباره گذرگاه رفح را برآورده کند نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بخشی از انقلاب از بین بردن ساختارهای قبلی است و با ساختارسازی مبتنی بر خواست مردم تکمیل می‌شود با این وجود دولت مرسی در کشور مصر در حالی به روی کار آمده که نمی‌تواند خواسته‌های مردم را محقق کند. https://cdn.icana.ir/d/019/36051.jpg رئیس‌جمهور,مصر,نتوانست,توقعات,درباره,گذرگاه,رفح,را,برآورده,کند Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ زهره طبیب زاده، با اشاره به وقایع روزهای اخیر مصر اظهار داشت: مشکل اساسی در کشورهای در حال تحول اسلامی نبود ساختار منسجم است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در این کشورها باید فردی به عنوان تنظیم کننده روابط وجود داشته باشد که براساس موازین اسلامی حرکت کند.
 
وی ساختارسازی پس از وقوع انقلاب را سخت ارزیابی کرد و گفت: ساختارسازی‌ها باید با خواست مردم صورت گیرد و با توجه به اینکه مردم کشور مصر درخواست دینی دارند و انقلاب اسلامی را شکل داده‌اند، می‌خواهند کسانی در راس امور قرار گیرند که به این خواست آنها توجه داشته باشد.
 
طبیب زاده اضافه کرد: بخشی از انقلاب از بین بردن ساختارهای قبلی است و با ساختارسازی مبتنی بر خواست مردم تکمیل می‌شود با این وجود دولت مرسی در کشور مصر در حالی به روی کار آمده که نمی‌تواند خواسته‌های مردم را محقق کند.
 
این نماینده مجلس تصریح کرد: دولت مرسی نشان داده که توانایی انجام حرکت‌های اساسی در سیاست خارجی مصر را ندارد و او نتوانست توقعات را درباره گذرگاه رفح را برآورده کند، همچنین او رابطه با اسرائیل را قطع نکرد از این رو می‌توان نتیجه گرفت که انقلاب مصر فقط تغییر افراد بود و ساختارها هیچ تفاوتی نکرده‌ است.
 طبیب زاده با اشاره به مشکلات مردم مصر اذعان داشت: مشکلات اقتصادی مردم مصر زیاد است و انتظار می‌رفت که مرسی مطالبات مردم را محقق کند ولی عملا نتوانست این کار را انجام دهد.
 
وی افزود: نمی‌توان در مدت عمر یک ساله دولت برآورده شدن همه توقعات را انتظار داشت ولی دورنمایی که دولت مرسی بیان می‌کند و مورد قضاوت قرار می‌گیرد، نشان می‌دهد که وی به دنبال اهداف انقلاب مصر نیست.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه داد: مرسی در سیاست داخلی، خارجی و انقلابیون جهان اسلام موفق نبوده است او توقع مردم مصر را در خصوص عدم ارتباط با اسرائیل را محقق نکرد و همچنین روابط قابل قبولی با ایران براساس خواست مردم مصر شکل نداده است، اکنون اکثریت موافقان دیروز مرسی و مخالفانش نسبت به عملکرد اخوان المسلمین و وی معترض هستند.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران،طبیب زاده خاطر نشان کرد: تا وقتی که مرسی به دوستان انقلاب مصر توجه نکند وضع بر همین منوال است چراکه کشمکش‌ها در این کشور ریشه‌ای است./
پایان پیام

 

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet