خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/11/06 16:05:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسوولان اجرایی کشور

"حسن غفوری‌فرد" تذکرات کتبی جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، تذکرات قرائت شده به این شرح است:  

- تذکر مفتح نماینده رزن به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  جذب و استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی مشمول شرایط مورد تعهد وزارت‌خانه.

- تذکر کواکبیان نماینده سمنان و مهدی‌شهر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص  رسیدگی به علت عدم تناسب جرم با جریمه در توقیف روزنامه کارگزاران و به رییس جمهور در خصوص  لزوم تمهیدات مناسب جهت رفع آلودگی هوا در تهران.

- تذکر پولادی نماینده ایلام، مهران، شیروان و چرداول به وزیر کشور در خصوص  ضرورت کمک به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان ایلام.

- تذکر ترابی قهفرخی نماینده شهرکرد به وزیر نیرو در خصوص  اعلام علت عدم اجرای طرح فاضلاب‌های روستا‌های حاشیه‌ رودخانه زاینده‌رود.

- تذکر نوروزی نماینده رباط کریم، دهدشتی نماینده آبادان و سودانی نماینده اهواز به وزیر نفت در خصوص  اعلام علت عدم استفاده از دکل‌های نفتی چاه‌های فلات قاره.

- تذکرات محمدی نماینده مریوان و سروآباد به رییس جمهور در خصوص  دستور رسیدگی به علت عدم توجه به اقشار آسیب‌پذیر ساکن مناطق محروم و مرزی کشور در اجرای سهام عدالت و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص  رفع توقیف هفته نامه روژهلات و سایر هفته‌نامه‌ها و نشریات توقیف شده در استان کردستان و پرداخت به موقع و کافی یارانه به نشریات و هفته‌نامه‌ها.

- تذکر نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر راه و ترابری در خصوص  اعلام علت تاخیر در مرمت و بازسازی ورودی شهر نسیم‌شهر و رباط کریم و به وزیر صنایع و معادن در خصوص  اعلام علت تاخیر در ساخت ورودی شهر صنعتی نسیم آباد.

- تذکرات بائوج‌لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر بازرگانی در خصوص  ضرورت جلوگیری از واردات مرکبات خارج از کشور و به وزیر کشور در خصوص  تسریع در واریز اعتبارات مربوط به ساماندهی پسماندهای استان و به وزیر نفت در خصوص  رسیدگی به روند کند عملیات گازرسانی

- تذکر قنبری نماینده ایلام، مهران، شیروان و چرداول به وزیر نفت در خصوص  ریشه‌یابی علل انفجار سایت بهره‌برداری از گاز تنگ بیجار و به وزیر بازرگانی در خصوص  لزوم افزایش سهیمه آرد نانوایی‌های استان ایلام.

- تذکرات حسینی‌صدر نماینده خوی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص  ضرورت احداث بیمارستان در شهرستان خوی و همچنین بررسی نحوه‌ دریافت حق فنی در داروخانه‌ها و به وزیر نفت در خصوص  بررسی علت تعلل در اجرای سدغازان و به وزیر نیرو در خصوص  رسیدگی به تاخیر و برخورد غیرفنی و غیرعلمی در تصویب سدعلم.

- تذکرات علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز به رییس جمهور در خصوص  دستور رسیدگی به مشکلات و سوء مدیریت و تسریع در پرداخت حقوق و مزایا و مطالبات معوقه کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی پوشینه بافت، فرش پارس، چینی بهداشتی مینا، نقش ایران و شرکت کومه ایران در استان قزوین و به وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در خصوص  رفع مزاحمت و تصرف عدوانی از زمین‌های واقع در پلاک 53 اصلی بخش 5 قزوین توسط موسسه آموزش عالی رجاء قزوین و به وزیر راه‌ و ترابری در خصوص  تامین اعتبار ویژه برای احداث جاده‌ ارتباطی بین شهرک حصار خروان، بخش محمدی استان قزوین.

- تذکرات طاهرخانی نماینده تاکستان به وزیر راه و ترابری در خصوص  تسریع در احداث زیرگذر ریل راه‌آهن شهر تاکستان به جاده روستای اک و همچنین تسریع در احداث زیرگذرهای کمربندی شمال تاکستان و به وزیر کشور در خصوص  ارتقاء روستای فارس چین به شهر و همچنین رسیدگی و رفع مشکلات شهرداری‌های شهرستان تاکستان.

- تذکرات یوسف‌نژاد نماینده ساری به وزیر کشور در خصوص  استقرار بخشدار در منطقه فرح‌آباد ساری و به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص  رسیدگی به تامین اعتبار و تسریع در طرح شهر جدید در منطقه میان‌دورود ساری و به رییس جمهور در خصوص  دستور جلوگیری از واردات برنج و مرکبات در فصل برداشت و همچنین دستور اجرای کامل بند ج ماده 37 قانون برنامه سوم توسعه برای حمایت از جانبازان و خانواده‌های تحت تکفل آنها و همچنین دستور بررسی احداث ورزشگاه در منطقه خرم‌آباد ساری و دستور معاف نمودن مالیات حقوق روزنامه‌نگاران و هنرمندان و خبرنگاران.

- تذکر قاضی‌پور نماینده ارومیه به رییس جمهور در خصوص  دستور رسیدگی به علت عدم تشکیل شواری رقابت اصل 44 قانون اساسی و همچنین دستور بررسی علت عدم دعوت از نمایندگان مجلس در جلسات کمیته هماهنگی اشتغال استان‌ها و همچنین دستور اعلام علت عدم ارایه لایحه بودجه به مجلس با توجه به گذشت مهلت قانونی.

- تذکر کرمی نماینده سنندج، دیوان دره و کامیاران به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  لزوم پرداخت و جبران کسری اعتبارات سازمان آموزش و پرورش استان کردستان و همچنین لزوم پرداخت حقوق پرداخت نشده چهار ماهه آموزشیاران نهضت سوادآموزی و معلمین حق‌التدریس استان.

- تذکر تامینی نماینده رشت به وزیر نفت در خصوص  رسیدگی به وضعیت نابسامان جایگاه عرضه‌ گاز مایع و نفت و همچنین افزایش سهمیه سوخت برای مسافربرهای خطوط شهرهای سنگر و لشت نشاط رشت.

- تذکر فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب و دالاهو و امینی نماینده کرمانشاه به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص  پیگیری حقوق بسیجیان تحت فرماندهی ارتش در زمان جنگ و اهدای مستمری با توجه به سوابق خدمت.

- تذکر تابش نماینده اردکان و  23 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر کشور در خصوص  لزوم رفع محدودیت از برگزاری مراسم سالگرد مرحوم مهندس بازرگان اولین نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران و برخورد با ممانعت کنندگان برگزاری آن مراسم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet