هدر موبایل
1392/04/13 10:44:55
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمد رزم :

تشکیلات دادسراها قابل تفکیک و انتقال به قوه مجریه نیست

عضو کمسیون حقوقی و قضایی مجلس نهم گفت: بخش حقوقی دادسراها پشتوانه‌ محکمی از سوی قوه قضاییه داشته و تشکیلات دادسراها از جمله سازمان ثبت، سازمان زندان‌ها و پزشکی قانونی، قابل تفکیک و الحاق به قوه مجریه نیست.
تشکیلات دادسراها قابل تفکیک و انتقال به قوه مجریه نیست عضو کمسیون حقوقی و قضایی مجلس نهم گفت: بخش حقوقی دادسراها پشتوانه‌ محکمی از سوی قوه قضاییه داشته و تشکیلات دادسراها از جمله سازمان ثبت، سازمان زندان‌ها و پزشکی قانونی، قابل تفکیک و الحاق به قوه مجریه نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/20153.jpg تشکیلات,دادسراها,قابل,تفکیک,و,انتقال,به,قوه,مجریه,نیست Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ " محمد رزم "  با اشاره به لایحه افزایش وظایف و اختیارات دادگستری که قرار است در مجلس بررسی شود، اظهار داشت: طبق اصل 160 قانون اساسی، وزیر دادگستری در حدود اختیاراتی که در خصوص مسائل اداری، مالی و بودجه به وی تفویض شده، عمل می‌کند و فراتر از مسئولیتی ندارد.
 
عضو کمیسیون قضایی مجلس نهم افزود: حفاظت و صیانت از اسناد رسمی، به  پشتوانه محکم حقوقی و قضایی نیاز دارد که این امر تنها توسط سازمان ثبت اسناد و املاک زیر نظر قوه قضاییه صورت گیرد در نتیجه این سازمان، قابل الحاق به دولت نیست.
 
وی اظهار داشت: دادسراها و دادگاه‌ها دو شاخه قوه قضائیه هستند و مباحثی پیرامون تعقیب مجرم، کشف جرم و محاکمه مقدماتی مربوط به حوزه قضاست  چراکه بخش حقوقی دادسراها به پشتوانه محکم قضایی از سوی قوه قضاییه نیاز دارد و در نتیجه  تشکیلات دادسراها از جمله سازمان ثبت، زندان‌ها و پزشکی قانونی، قابل تفکیک و الحاق به قوه مجریه نیست.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران،عضو کمیسیون قضایی مجلس نهم در پایان خاطرنشان کرد: الحاق این سازمان‌ها به وزارت د‌‌‌اد‌‌‌گستری به منظور پاسخگویی به مجلس   آن‌هم درصورتی که مجلس  این اختیار را د‌‌‌ارد‌‌‌ که د‌‌‌ر قالب تحقیق و تفحص از روند‌‌‌‌های قضایی جاری د‌‌‌ر قوه‌قضاییه بررسی‌های لازم را انجام د‌‌‌هد، پیشرفت خاصی تلقی نمی‌شود./

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet