ولادت حضرت امام رضا (ع)
1392/04/13 12:51:00
سرویس سیاسی
شیخ الاسلام: نقش ارتش در تحولات مصر باید پایان یافتنی باشد،نه دائمی

مرسی شایستگی رهبری کشور متمدن مصر را نداشت

مدیر کل امور بین الملل مجلس با بیان اینکه مرسی شایستگی رهبری کشور متمدن مصر را نداشت، گفت: بدون شک حکوکت نظامی در مصر مورد تایید جمهوری اسلامی ایران نیست و نقش ارتش در تغییرات مصر باید پایان یافتنی باشد و نه دائمی.
مرسی شایستگی رهبری کشور متمدن مصر را نداشت مدیر کل امور بین الملل مجلس با بیان اینکه مرسی شایستگی رهبری کشور متمدن مصر را نداشت، گفت: بدون شک حکوکت نظامی در مصر مورد تایید جمهوری اسلامی ایران نیست و نقش ارتش در تغییرات مصر باید پایان یافتنی باشد و نه دائمی. https://cdn.icana.ir/d/019/336.jpg مرسی,شایستگی,رهبری,کشور,متمدن,مصر,را,نداشت Icana

حسین شیخ الاسلام در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مصر بسیار بزرگ تر از اخوان المسلمین و اخوان المسلمین نیز بسیار بزرگ تر از مرسی است، گفت: متاسفانه مرسی نتوانست پاسخ مطلوبی به مطالبات مردم چه در صحنه داخلی و چه در صحنه خارجی بدهد و همین باعث نارضایتی مردم شد.

وی با اشاره به نوع ارتباط مرسی با رژیم صهیونیستی و کشورهای منطقه و برخورد معاندانه و طائفی گرایانه وی در قضایای کشور سوریه، افزود:اولین اقدام ملت مصر پس از انقلاب، تسخیر سفارت رژیم صهیونیستی بود اما مرسی با ارسال سفیر به رژیم صهیونیستی و نامه به شیمون پرز و نوشتن استوار نامه نتوانست پاسخ مردم را بدهد.
مدیر کل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرسی با انجام اشتباهاتی در صحنه داخلی نتوانست همه جریانات را دور خود جمع کند، ادامه داد: حضور وی در جمع سلفیان که برای اعزام نیرو جهت پشتیبانی از تروریست های سوریه حاضر شده بودند و سکوت وی در برابر سخنان ضد شیعی شیخ سلفی که زمینه ساز ترور شیخ شهاده، برادر وی و جمعی از همراهانش شد ضربه آخر مرسی به اعتماد مردم بود، بنابراین باید گفت مرسی شایستگی رهبری کشور متمدن مصر را نداشت.
وی با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی مصر، در صورت عدم کفایت رئیس جمهور، رئیس مجلس یا رئیس دادگاه قانون اساسی جانشین وی می شوند، توضیح داد: بر اساس قانون اساسی مصر، مجلس تشخیص دهنده عدم کفایت رئیس جمهور است و در حال حاضر که مجلسی وجود ندارد مردم با ریختن به خیابان ها بر عدم کفایت مرسی تاکید کردند.
 شیخ الاسلام با بیان اینکه بی تردید ملت مقاوم مصر به مدد رهبران آگاه خود در شرایط دشوار پیش رو، مانع فرصت طلبی بیگانگان و دشمنان استقلال و عظمت مصر خواهند بود، ادامه داد: امیدوار هستم تغییرات مصر سازنده تر بود و از تشنجات طائفی جلوگیری شود و نقش مردم در تعیین سرنوشت خودشان پررنگ تر بوده و قانون اساسی اصل قرار گیرد.
مدیر کل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع گیری جمهوری اسلامی ایران در قبال اتفاقات اخیر مصر تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن پیگیری تحولات مصر و احقاق خاستگاه سیاسی مردم فهیم، متمدن و تاریخ ساز این کشور، تحقق مطالبات مردم را صرفا از طریق مجاری قانونی و با برگزاری انتخابات فراگیر و آزاد جهت مشارکت حداکثری مردم، احزاب و جریانات سیاسی خواستار است.
وی با بیان اینکه بدون شک حکوکت نظامی مورد تایید جمهوری اسلامی ایران نیست، تاکید کرد: نقش ارتش در تغییرات مصر باید پایان یافتنی باشد و نه دائمی.
مدیر کل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتباط ایران و مصر تصریح کرد: متاسفانه یکی از اشتباهات مرسی عدم استفاده از توان انقلاب اسلامی ایران در کمک به حکومت و نهضت اسلامی مصر بود در صورتی که ایران حاضر به کمک به این کشوربود.
در جریان تحولات اخیر کشور مصر در پی پایان ضرب الاجل 48 ساعته ارتش این کشور برای نیروهای سیاسی ، فرمانده نیروهای مسلح این کشور با صدور بیانیه‌ای نقشه راه آینده کشور را تعیین کرد که بر اساس آن، محمد مرسی رئیس‌جمهوری مصر از سمتش برکنار، قانون اساسی تعلیق و رئیس دادگاه قانون اساسی اداره امور کشور را بر عهده گرفت./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet