هدر موبایل
1392/04/14 11:29:12
سرویس اجتماعی
سعیدی مطرح کرد:

تداوم اخذ شهریه در مدارس/مردم از سوء‌مدیریت وزارت آموزش وپرورش به ستوه آمده اند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری مشکلات هر ساله خانواده‌ها در فصل ثبت نام مدارس به دلیل اخذ شهریه از آنان، گفت: سوء مدیریت وزارت آموزش و پرورش نه تنها در زمان ثبت نام بلکه در کل سال تحصیلی نیز تداوم دارد.
تداوم اخذ شهریه در مدارس/مردم از سوء‌مدیریت وزارت آموزش وپرورش به ستوه آمده اند عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری مشکلات هر ساله خانواده‌ها در فصل ثبت نام مدارس به دلیل اخذ شهریه از آنان، گفت: سوء مدیریت وزارت آموزش و پرورش نه تنها در زمان ثبت نام بلکه در کل سال تحصیلی نیز تداوم دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/34034.jpg تداوم,اخذ,شهریه,در,مدارس/مردم,از,سوء‌مدیریت,وزارت,آموزش,وپرورش,به,ستوه,آمده,اند Icana

محمد‌اسماعیل سعیدی در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، ضمن انتقاد از وجود بی‌تدبیری‌ها در وزارت آموزش و پرورش، توضیح داد:‌ سوء مدیریت و بی‌تدبیری در آموزش و پرورش باعث شده تا هر ساله خانواده به هنگام ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس با مشکلات عدیده‌ای از جمله دریافت شهریه مواجه شوند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز بسیاری از مدارس کشور با کمبود دانش آموز مواجه اند یعنی به لحاظ وجود مدارس در کشور مشکلی وجود ندارد ولی شاهدیم که مدارس تنها دانش آموزانی را که در آن منطقه جغرافیای ساکن هستند را ثبت نام می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از خانواده‌ها سطح علمی مدارس موجود در منطقه جغرافیای خود را نمی‌پسندند، ادامه داد: بعضی از خانواده‌ها ترجیح می دهند فرزندشان در مدرسه‌ای تحصیل کند که بیشترین بهره‌وری علمی را داشته باشد ولی آموزش و پرورش اجازه این کار را به آنها نمی دهد و همین مسئله هرساله روان خانواده‌ها و دانش آموزان را آزار می‌دهد.

سعیدی افزود: هر ساله وزیر آموزش وپرورش از غیر قانونی بوده اخذ وجه در هنگام ثبت نام صحبت می‌کند ولی شاهد مراجعه و گلایه خانواده‌های کثیری هستیم که به خاطر اخذ وجه اجباری ناراضی و گلایه‌مند هستند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس نهم، با یادآوری اینکه سوء مدیریت‌ها در وزات آموزش و پرورش هر سال تشدید می‌شود، گفت: : سوء مدیریت وزارت آموزش و پرورش نه تنها در زمان ثبت نام بلکه در کل سال نیز تداوم می‌یابد و همین مسئله باعث کاهش بهره‌وری آموزشی مدارس و دانش آموزان می‌شود.

وی با انتقاد از اجباری کردن کلاس‌های فوق برنامه در مدارس در طی سال تحصیلی، افزود: برخی مواقع شاهد گلایه خانواده‌های کم درآمدی هستیم که از وجود کلاس های فوق برنامه در مدارس گلایه مند هستند چرا که کادر آموزشی بابت این کلاس‌های اجباری از دانش آموزان پول مطالبه می‌کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هر روز شاهد مراجعه خانواده‌های هستیم که از سوء مدیریت آموزش و پرورش به سطوح آمده اند، ادامه داد: از مسئولان این وزارتخانه به ویژه در دولت آینده انتظار می‌رود تا با برنامه‌ای بلند مدت درصدد کاستن بی‌تدبیری‌ها بوده و نظارت بیشتری بر مدارس هم زمان ثبت‌نام و  هم در طول سال تحصیلی داشته باشد تا اقشار کم‌درآمد مورد آسیب قرار نگیرند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet