خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/04/14 11:50:10
سرویس بین الملل
کوثری با اشاره به سالروز ربوده شدن حاج احمد متوسلیان؛

سازمان ملل درباره سرنوشت متوسلیان و3همراه او پاسخگو باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه جنبش مقاومت در لبنان با ربوده شدن حاج احمد متوسلیان وارد مرحله جدیدی از شکل گیری شد، گفت: سازمان ملل درباره ۳۱ سال بی‌خبری از سرنوشت حاج احمد متوسلیان و سه همراه او پاسخگو باشد.
سازمان ملل درباره سرنوشت متوسلیان و3همراه او پاسخگو باشد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه جنبش مقاومت در لبنان با ربوده شدن حاج احمد متوسلیان وارد مرحله جدیدی از شکل گیری شد، گفت: سازمان ملل درباره 31 سال بی‌خبری از سرنوشت حاج احمد متوسلیان و سه همراه او پاسخگو باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/13559.jpg سازمان,ملل,درباره,سرنوشت,متوسلیان,و3همراه,او,پاسخگو,باشد Icana

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به 14 تیر، سالروز ربوده شدن حاج احمد متوسلیان و سه همراه او در لبنان، گفت: احمد متوسلیان در مبارزات قبل از انقلاب خود فعالیت‌های چشمگیری داشت که به دستگیر شدن او از سوی ساواک منجر شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور متوسلیان در سپاه انقلاب اسلامی، افزود: وی در کوتاه ترین زمان ممکن، مسئوولیت های بالایی را پذیرفت و به گونه ای توانمندی های ذاتی خود را نشان داد که عملیات وی در کردستان، ضد انقلاب را به شگفتی واداشت.

کوثری ادامه داد: پس از عملیات های ثامن الائمه و و طریق القدس در جبهه های جنگ و شکست حصر آبادان و آزادسازی بستان، فرمانده کل سپاه تصمیم گرفت متوسلیان را به همراه شهید همت و محمود شهبازی از غرب دعوت و آنها را در قالب تیپ محمد رسول الله(ص) سامان دهد و حاصل این گروه، انجام عملیات فتح المبین و بیت المقدس با آن موفقیت های چشمگیر بود.

وی با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان در سال 1360 تصریح کرد: قرار بود کشورهای عربی با ایران در کمک رسانی به مردم لبنان و دفع شر رژیم صهیونیستی متحد شوند، اما خیانت کردند و همین امر موجب پیشروی نظامیان رژیم اشغالگر قدس به نزدیکی شهر بیروت و در نهایت دستگیری حاج احمدمتوسلیان و سه نفر همراه او شد.

وی با اشاره به اینکه هیچ خبری از سرنوشت حاج احمد متوسلیان و تیم همراه وی به دست نیامد، افزود: این دستگیری از سوی رژیم صهیونیستی باعث شد تا حزب الله لبنان به عنوان یک جنبش مقاومت شکل گیرد و سرانجام مردم جنوب لبنان توانستند نظامیان این رژیم را از آن منطقه بیرون کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تلاش های دستگاه دیپلماسی و سایر نهادها برای اطلاع از سونوشت حاج احمد متوسلیان را بی نتیجه خواند و بیان کرد: حقوق بشر سازمان ملل باید پاسخگو باشد که چرا در مورد این ربایش که بیش از سی سال است به طول انجامیده، سکوت کرده و تلاشی در این راستا نداشته است.

14 تیر 1361 حاج احمد متوسلیان به همراه چند ایرانی دیگر توسط فالانژیست های لبنان دستگیر شده اند و هنوز خبری قطعی مبنی بر زنده بودن یا به شهادت رسیدن ایشان وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet