هدر موبایل
1387/11/06 17:14:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده بستان‌آباد: بسیاری از کشورهای اسلامی در امتحان بزرگ غزه مردود شدند

نماینده مردم بستان‌آباد با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، تصریح کرد:‌ امروز برای کشورهای اسلامی روز امتحان بزرگی است اما با تاسف باید گفت که اکثر این کشورها در این امتحان مردود شده‌اند.

"احمد خیری" اولین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شواری اسلامی سی‌امین سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی‌ داشت.

وی همچنین از مدیریت رئیس مجلس در حفظ و ارتقاء جایگاه مجلس در نظام جمهوری اسلامی به عنوان عصاره فضائل ملت تقدیر و تشکر کرد.

نماینده بستان آباد تصریح کرد: سالهاست که رژیم جعلی صهیونیستی تمام معیارهای انسانی و قانونی را زیر پا گذاشته و هر روز در سرزمین مقدس فلسطین فاجعه انسانی آفریده است.

وی افزود: نسل‌کشی توسط قصاب صبرا و شتیلا بعد از گذشت سالها دل هر انسان آزاده را به درد می‌آورد.

خیری ادامه داد: امروز نیز رژیم غاصب صهیونیستی با استفاده از غفلت مسلمانان و سرگرمی جهانیان به نسل کشی جدیدی دست زده و غزه را با خون مسلمانان رنگین کرده است.

وی تصریح کرد:‌ امروز برای کشورهای اسلامی روز امتحان بزرگی است اما با تاسف باید گفت که اکثر این کشورها در این امتحان مردود شده‌اند.

نماینده مردم بستان‌آباد افزود: درود بر مردم مظلوم غزه و مقاومان فلسطینی که دشمن را خوار و زبون کرده و به زانو درآورده‌اند.

وی  خاطرنشان کرد: درود بر رهبر فرزانه انقلاب و مردم قهرمان ایران که همه جانبه از مردم غزه حمایت کردند و نقش موثر و سرنوشت‌سازی در پیروزی آنها بر رژیم صهیونیستی ایفا کردند.

احمد خیری در بخش دیگری از سخنانش به طرح تحول اقتصادی اشاره و تصریح کرد: به اعتقاد کارشناسان اقتصادی برای افزایش بهره‌وری در کشور باید با طرحی جامع و همه جانبه و استفاده از یک برنامه‌ریزی قوی نسبت به بالقوه کردن امکانات و توانمندی‌های کشور اقدام کرد و زیرساخت‌های غلط موجود را برطرف ساخت.

وی یادآور شد: ‌این شرایط در حالی است که سه برنامه پنج ساله در کشور اجرا شده و برنامه چهارم نیز در سال آخر قرار دارد.

خیری اظهار داشت: ولی تاکنون افزایش راندمان و توسعه در حد انتظار و قابل قبول نبوده و لذا برای تغییر این وضعیت و افزایش رشد شاخص‌های موثر در اقتصاد راهی جز اجرای یک طرح عملیاتی منسجم و هدفمند باقی نمی‌ماند.

نماینده مردم بستان‌آباد در پایان به مسایل و مشکلات حوزه انتخابی‌اش پرداخت.

وی از وزیر بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی رسیدگی و پایان دادن به وضعیت نابسامان و مدیریت بهداشت و درمان در استان آذربایجان شرقی را خواستار شد.

خیری از وزیر آموزش و پرورش نیز خواستار روشن نمودن وضعیت معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی واجد شرایط و اعمال دستورات لازم جهت پرداخت حقوق چند ماهه آنها شد.

وی از وزیر راه وترابری نیز خواست در جهت چهار بانده کردن جاده پرتردد تبریز- بستان آباد، افزایش اعتبارات پروژه مهم خط آهن میانه به بستان آباد و تبریز و حذف نقاط حادثه‌خیز در شهرستان‌های آذربایجان شرقی و توجه ویژه به راه‌های روستایی اقدامات لازم صورت گیرد.

نماینده بستان‌آباد از وزیر مسکن و شهرسازی نیز بررسی و اصلاح اسناد زمین‌های کشاورزی و خانه‌های مسکونی مردم که از طرف منابع طبیعی به صورت ملی اعلام شده‌اند، را خواستار شد.

وی همچنین از وزیر جهاد کشاورزی خواست در جهت پرداخت خسارت خشکسالی کشاورزان منطقه و مهار آب‌های فصلی و تکمیل سد الخلج برای استفاده کشاورزان تسریع نماید.

خیری در پایان از وزیر صنایع و نیرو نیز تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و افزایش اعتبار برای تکمیل سدهای ناتمام استان را خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet