هدر موبایل
1392/04/14 12:10:55
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقا‌محمدی:

سکوت مجامع بین‌المللی در برابر ربایش دیپلمات‌های ایرانی هنوز تاسف‌بار است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با یادآوری حادثه ربایش ۴دیپلمات ایرانی در سال ۱۳۶۱، گفت: سکوت مجامع بین‌المللی در برابر ربایش دیپلمات‌های ایرانی تاسف‌بار بود.
سکوت مجامع بین‌المللی در برابر ربایش دیپلمات‌های ایرانی هنوز تاسف‌بار است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با یادآوری حادثه ربایش 4دیپلمات ایرانی در سال 1361، گفت: سکوت مجامع بین‌المللی در برابر ربایش دیپلمات‌های ایرانی تاسف‌بار بود. https://cdn.icana.ir/d/019/8526.jpg سکوت,مجامع,بین‌المللی,در,برابر,ربایش,دیپلمات‌های,ایرانی,هنوز,تاسف‌بار,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم‌ ‌آقا‌محمدی بایادآوری حادثه ربایش 4دیپلمات ایرانی در سال 1361، توضیح داد: سال‌هاست که دیپلمات‌های ایرانی از سوی نیروهای تحت فرمان رژیم ضد انسانی و اشغالگر قدس ربوده شده و همه افکار عمومی جهان نیز به خوبی از نقش‌آفرینی صهیونیست‌ها در این طرح آگاه هستند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:  سکوت مجامع بین المللی در برابر ربایش دیپلمات‌های ایرانی تاسف‌بار بود چرا که آنها به رغم ادعای زیادی که در حوزه حمایت از حقوق بشر سرمی‌دهند برای آزادی دیپلمات‌های ایرانی هیچ کاری نکردند.

آقا‌محمدی با بیان اینکه دیپلمات‌ها در هر جای دنیا از مصونیت برخوردارند، ادامه داد: همه کشورها موظف‌اند تا از حقوق و مصونیت سیاسی و قضائی دیپلمات‌ها حمایت کنند و ربایش دیپلمات‌های ایرانی مصداق بارز نقض عرف و قوانین بین‌المللی بود.

به گزارش  مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: بر اساس اطلاعات موجود دیپلمات‌های ایرانی ربوده شده در سال 1361 به رژیم صهیونیستی منتقل شده‌اند و تاکنون این رژیم منحوس و جعلی اطلاعاتی درباره وضعیت آنها نداده است و این موضوع از جانب وزارت خارجه نیز باید پیگیری شود.

چهاردهم تیرماه 1361 خودرو سیاسی سفارت ایران که در حمایت پلیس دیپلماتیک لبنان از شهر بندری طرابلس به بیروت باز میگشت، خلاف ضوابط بینالمللی و مصونیت دیپلماتها در منطقه "برباره " توسط مزدوران مسلح تحت امر رژیم صهیونیستی متوقف شد و 'سید محسن موسوی' کاردار ' احمد متوسلیان' وابسته نظامی 'تقی رستگار مقدم' کارمند سفارت و 'کاظم اخوان' خبرنگار و عکاس ایرنا ربوده شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet