هدر موبایل
1392/04/14 14:29:55
سرویس سیاسی
حقیقت‌پور:

سازمان‌ملل در پیگیری موضوع ربایش دیپلمات‌های‌ایرانی کوتاهی می‌کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه وزارت امور خارجه مسئول پیگیری وضعیت دیپلمات های ربوده شده ایرانی در لبنان است، گفت: سازمان‌ملل در پیگیری موضوع ربایش ۴دیپلمات‌ایرانی کوتاهی کرد.
سازمان‌ملل در پیگیری موضوع ربایش دیپلمات‌های‌ایرانی کوتاهی می‌کند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه وزارت امور خارجه مسئول پیگیری وضعیت دیپلمات های ربوده شده ایرانی در لبنان است، گفت: سازمان‌ملل در پیگیری موضوع ربایش 4دیپلمات‌ایرانی کوتاهی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8527.jpg سازمان‌ملل,در,پیگیری,موضوع,ربایش,دیپلمات‌های‌ایرانی,کوتاهی,می‌کند Icana

منصور حقیقت پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مسئولیت پیگیری حقوقی وضعیت دیپلمات‌های ایرانی مفقود شده در لبنان است، گفت: مسئولیت اصلی ربایش این دیپلمات ها بر عهده رژیم غاصب قدس است، وزارت امور خارجه نیز باید تلاش حداکثری خود را برای آگاهی از وضعیت این افراد انجام دهد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس با بیان اینکه وزارت خارجه مسئول اصلی پیگیری وضعیت دیپلمات های ربوده شده ایرانی است، ادامه داد: وزارت امور خارجه وظیفه پیگیری حقوقی این مساله را به عهده دارد که با کمک دیگر نهادها می تواند به پیشرفت سریعی دست یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه سازمان ملل در مساله دیپلمات های ربوده شده ایرانی وظیفه قانونی و مد نظر ایران را انجام نمی دهد، توضیح داد: این سازمان به غیر از تحقق منافع کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی اقدام دیگری انجام نمی دهد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سازمان ملل مترسک و عروسک دست کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی است، تصریح کرد: اگر تصمیم بررسی پرونده دیپلمات های ربوده شده ایرانی در سازمان ملل تنها به دلیل ثبت در تاریخ و باقی ماندن در اسناد و مدارک است و فایده دیگری ندارد و جمهوری اسلامی ایران نیز قطعا پیگیری های قانونی خود را انجام می دهد.

30سال پیش چهار دیپلمات ایرانی در یک پست بازرسی در لبنان توسط یک گروه شبه نظامی مسیحی لبنانی (فالانژها) بازداشت شدند. احمد متوسلیان، سید محسن موسوی کاردار سفارت ایران، کاظم اخوان عکاس خبرگزاری ایرنا و تقی رستگار مقدم راننده، چهار ایرانی ناپدید شده هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet