خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/04/14 14:28:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پورابراهیمی:

دولت آینده باید تقویت بانک مرکزی را در اولویت کارهایش قرار دهد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه رئیس جمهور و دولت آینده باید تقویت بانک مرکزی را در اولویت کارهایش قرار دهد، گفت: ضعف مدیریتی بانک مرکزی، اقتصاد کشور را دچار چالش جدی کرده است.
دولت آینده باید تقویت بانک مرکزی را در اولویت کارهایش قرار دهد نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه رئیس جمهور و دولت آینده باید تقویت بانک مرکزی را در اولویت کارهایش قرار دهد، گفت: ضعف مدیریتی بانک مرکزی، اقتصاد کشور را دچار چالش جدی کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/22318.jpg دولت,آینده,باید,تقویت,بانک,مرکزی,را,در,اولویت,کارهایش,قرار,دهد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه پایان کار یک دولت یعنی آغاز تحقیق و تفحص از عملکرد دولت قبلی، گفت: عملکرد سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌ها در مقطع زمانی مشخص، مبنای تحقیق و تفحص‌های مجلس قرار می‌گیرد، اما اگر نمایندگان در روند تحقیق و تفحص با تخلفی روبرو شوند، بین 2 تا 5 سال قابل پیگیری است.

وی ادامه‌داد: بسیاری از نمایندگان مجلس به طور قاطع امور مربوط به تحقیق و تفحص از سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های مختلف را انجام پیگیری می‌کنند که بنده نیز تحقیق و تفحص از صنعت  "مس" و "بیمه" را در دستور کار دارم و قاطعانه ایستاده‌ام تا این کار انجام شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه رئیس جمهور و دولت آینده باید تقویت بانک مرکزی را در اولویت کارهایش قرار دهد، افزود: ضعف مدیریتی بانک مرکزی، اقتصاد کشور را دچار چالش جدی کرده که دولت آینده باید به بانک مرکزی نگاه ویژه داشته باشد.

پور ابراهیمی با بیان اینکه احیای "سهام عدالت" به عنوان عقبه جریان بازار سرمایه کشور نیز یکی دیگر از اقدامات مهمی است که باید در دولت آینده انجام شود، ادامه داد: ما در مجلس منتظریم تا برنامه‌های اجرایی رئیس جمهور منتخب در حوزه اقتصاد به همراه افراد، معرفی شوند. اگر این افراد با تجربه، متخصص و متعهد باشند، فارغ از فضای سیاسی بهترین فرصت‌ها برای جهش‌های اقتصادی در شرایط امروز کشور فراهم خواهد شد.

وی در ادامه تصریح‌کرد: اگر رئیس جمهور منتخب بتواند هماهنگی بین اجزا را در بخش‌های مختلف انجام داده و گره‌های اولیه اقتصاد کشور را برطرف کند، بنده مطمئنم که حداقل ظرف یک یا دوسال میزان تولید ملی کشور، دو برابر وضع موجود خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه‌داد: امیدواریم دولت جدید از ظرفیت انباشت سرمایه‌های اجتماعی و تعاملات خارجی در فضای بین المللی استفاده کند.

به گزارش تسنیم، پور ابراهیمی خاطرنشان‌کرد: مجلس و کمیسیون اقتصادی آمادگی دارند تا در جهت تعامل با دولت آینده همکاری‌های لازم را داشته باشند. البته این موضوع منوط به این است که دولت نیز همکاری‌های مستمری با مجلس داشته باشد که تاکنون نیز اینگونه بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet