هدر موبایل
1392/04/14 16:15:43
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شهریاری:

اجرای طرح پزشک خانواده در کشور به چند برابر بودجه فعلی این طرح نیاز دارد

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه طرح پزشک خانواده در استان‌های جدید نباید اجرایی شود، گفت: برای اجرای این طرح در کل کشور چند برابر بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی فعلی نیاز است.
اجرای طرح پزشک خانواده در کشور به چند برابر بودجه فعلی این طرح نیاز دارد رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه طرح پزشک خانواده در استان‌های جدید نباید اجرایی شود، گفت: برای اجرای این طرح در کل کشور چند برابر بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی فعلی نیاز است. https://cdn.icana.ir/d/019/13652.jpg اجرای,طرح,پزشک,خانواده,در,کشور,به,چند,برابر,بودجه,فعلی,این,طرح,نیاز,دارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم در خصوص اجرای طرح پزشک خانواده در کشور اظهار داشت: اجرای طرح پزشک خانواده از گذشته در دولت دهم و دوران ریاست مرضیه وحید دستجردی بر وزارت بهداشت آغاز شده بود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون وزیر بهداشت طرح پزشک خانواده را در استان‌هایی که می‌تواند ادامه دهد، باید ادامه دهد و باید این طرح اجرایی شود. چراکه اجرای این طرح یکی از تعهدات دولت در خصوص حوزه سلامت است.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس افزود: طرح پزشک خانواده قطعاً باید اجرایی شود و ادامه پیدا کند، ولی در استان‌های جدید نباید این طرح اجرایی شود بلکه در استان‌هایی که این طرح شروع شده باید کامل شود و به تدریج اجرای طرح را در مابقی استان‌ها آغاز کنند.

شهریاری با اشاره به تخصیص 2 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح پزشک خانواده با تأکید براینکه 2 هزار میلیارد تومان پولی نیست که بتوان با آن کل کشور را پوشش داد، تصریح کرد: چند برابر این 2 هزار میلیارد تومان پول برای پوشش کل کشور در خصوص اجرای طرح پزشک خانواده نیاز است.

به گزارش تسنیم محمدحسن طریقت منفرد وزیر بهداشت دولت دهم هفته گذشته از اجرای طرح پزشک خانواده خبر داده و گفت: هفته گذشته اجرای طرح پزشک خانواده را در تهران شروع کرده‌ایم و به این نتیجه رسیدیم که باید همزمان با اجرای طرح پزشک خانواده در تهران، آن را در استان‌های دیگر اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح پزشک خانواده 2 هزار میلیارد تومان اختصاص داده شده است، اعلام کرده بود که براساس تأکید معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری اعتبارات به موقع به وزارت بهداشت تزریق خواهد شد و مشکلی برای اجرای طرح نداریم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet