هدر موبایل
1387/11/06 18:23:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نیکنام: رسالت واقعی مجلس، حذف فاصله میان واقع و حق است

نماینده مردم تنکابن و رامسر شورای اسلامی تصریح کرد: رسالت واقعی مجلس، نظارت یعنی مقایسه واقع و حق است و چنانچه واقع بر حق منطبق بود زهی سعادت و اگر واقع از هم فاصله داشت، نمایندگان می‌بایست مسئولان را هدایت کرده و عوامل ایجاد فاصله واقع از حق را شناسایی و نسبت به اصلاح واقعی و حذف آنها اقدام کنند.

" ابوالفتح نیکنام" دومین ناطق جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رانت‌خواران مفسد با کشاندن برخی از به ظاهر مسئولان بی‌خرد و سست عنصرانی که هم دنیا و هم آخرت خود را فروخته‌اند به امکانات بادآورده و ناصواب دست یافته و با روی آوردن به زندگی نامتعارف و تجمل‌گرایانه و گاه گشاده‌ دستی‌های ریاکارانه، نظم زندگی متعارف مردم را بر هم می‌زنند و یاس و ناامنی را در جامعه ایجاد می‌کنند.

نماینده مردم تنکابن و رامسر گفت: رانت‌خواری و زیاده‌خواهی مفسدانه موجب آسیب جدی به جامعه شده و بستر بسیاری از مشکلات را فراهم می‌کند.

وی گفت: زیاده‌خواهی مفسدانه جلوه‌های مختلفی دارد از جمله آن مالی و اقتصادی و گاه تعالی و منصبی است.

نیکنام ادامه داد: نمونه بارز زیاده‌خواهی انتصاب یک فرد یک ریالی در جایگاه یک تشکیلات ده ریالی است، فرد یک ریالی یک رانت خوار مفسد است اما آثارش پرورش متملقین، منفعلین و یاغیان در جامعه است که بدون شک نمی‌توان انتظار یافتن مرواریدی از این جویبار حقیر به مرداب ریخته داشت.

نماینده مردم تنکابن و رامسر افزود: رسالت واقعی مجلس نظارت یعنی مقایسه واقع و حق است و چنانچه واقع بر حق منطبق بود زهی سعادت و اگر واقع از هم فاصله داشت، نمایندگان می‌بایست مسئولان را هدایت کرده و عوامل ایجاد فاصله واقع از حق را شناسایی و نسبت به اصلاح واقعی و حذف آنها اقدام کنند.

وی با اشاره به کلام ولایی حضرت امام (ره) در خصوص قرارگیری مجلس در راس همه امور، عنوان کرد: آنانی که سعی دارند مجلس را به حاشیه ببرند تیشه به ریشه نظام می‌زنند و این نگاه نشان از کوتاهی فکر آنهاست.

نیکنام در بخشی دیگر از سخنان خود به مشکلات سرمازدگی و خسارات وسیع آن طی سال 86 به کشاورزان منطقه شمال کشور اشاره کرد و گفت: دولت و مجلس در عمل به وظیفه خود 4 میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی به این حوزه اختصاص داد اما بانک‌های عامل با برخورد نامطلوب با کشاورزان زمنیه نارضایتی آنها را فراهم می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet