ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/04/15 11:49:54
سرویس سیاسی
سنایی:روحانی پیچ‌و‌خم‌های عرصه بین‌الملل را به خوبی می‌شناسد

شرایط برای حضور فعالانه ایران در سیاست خارجی فراهم است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری موجب تقویت هویت ملی و بالا رفتن توان کشور در عرصه بین‌المللی شد، شرایط فعلی را برای حضور فعالانه ایران در سیاست خارجی فراهم دانست.
شرایط برای حضور فعالانه ایران در سیاست خارجی فراهم است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری موجب تقویت هویت ملی و بالا رفتن توان کشور در عرصه بین‌المللی شد، شرایط فعلی را برای حضور فعالانه ایران در سیاست خارجی فراهم دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/38074.jpg شرایط,برای,حضور,فعالانه,ایران,در,سیاست,خارجی,فراهم,است Icana

مهدی سنایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیرگذاری انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در سیاست خارجی گفت: حضور 72درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری، ضمن نمایش مشروعیت سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران، باعث افزایش وزن و ارتقای جایگاه کشور در عرصه بین‌الملل شد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، تقویت هویت و امنیت ملی کشور در عرصه‌ بین‌الملل را از دیگر دستاوردهای انتخابات یازدهم خواند و افزود: این انتخابات منجر به پر شدن شکاف بین توده مردم و نخبگان شد، مجموعه کشور به سمت اعتدال و عقلانیت روی‌ آورد و انسجام و وحدت داخلی موجب تقویت هویت ملی، اجتماعی و جمعی و در نتیجه، بالا رفتن توان ملی در عرصه بین‌المللی شد.

سنایی با اشاره به اینکه روحانی پیچ‌و‌خم‌های عرصه بین‌الملل را به خوبی می‌شناسد، تصریح کرد: سابقه دیپلماتیک روحانی به همراه فعالیت وی در قوه مجریه و مقننه باعث شده وی تحلیل دقیقی در عرصه‌های بین‌الملل داشته باشد و بنابراین، شرایط برای حضور فعالانه کشور در سیاست خارجی فراهم است.

وی همچنین به سابقه حضور روحانی در شورای عالی امنیت ملی و تسلط وی بر موضوع پرونده هسته‌ای ایران اشاره کرد و یادآور شد: در مناظرات انتخاباتی مشخص شد که رویکرد روحانی در عرصه سیاست خارجی بر تعامل و گفتگو است.

این نماینده اصولگرای مجلس بیان کرد: روحانی معتقد است می‌تواند از طریق دیپلماسی حرفه‌ای و توانمند و با استفاده از گفتگو و مذاکره با دنیا، منافع ملی کشور را در سایه اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی دنبال کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: این راهبرد دولت آتی با مشورت و هماهنگی با مقام معظم رهبری که اصول کلی سیاست خارجی را تبیین می‌کنند، می‌تواند گره‌های زیادی را در عرصه سیاست خارجی بگشاید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet