عید سعید فطر
1387/11/06 18:32:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

بروجردی: حرکت عظیم مردم غزه نشان بارز آغاز شکست رژیم‌صهیونیستی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت عظیم اسلامی مبارزان حماس، جهاد اسلامی و مردم غزه در جنگ ۲۲ روزه با رژیم‌صهیونیستی را نشان بارز آغاز شکست و پایان کار این رژیم دانست.

"علاءالدین بروجردی" به عنوان چهارمین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با تکریم و تجلیل از "اسماعیل هنیه" و پدران و مادران شهدای غزه گفت: شهدای غزه افتخار آفریدند و مسلمانان را سرافراز و چهره کریه و زشت صهیونیست‌ها را بیش از همیشه آشکار کرده و با صبر الهی و پایداری خود پایه‌های لرزان حکومت پوشالی صهیونیست‌ها را سست‌تر کردند.

وی افزود: واقعیت این است که حزب‌الله لبنان در سال 2000 اولین ضربه را به رژیم صهیونیستی وارد کرد و موفق شد بخش‌هایی از سرزمین‌های جنوب لبنان را آزاد کند و در سال 2006 در جنگ 33 روزه بار دیگر افتخارآفرینی کرد و ضربه سختی را به این رژیم وارد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به افتخارآفرینی مردم غزه در جنگ با رژیم صهیونیستی گفت: سومین افتخار را امروز مبارزان حماس و جهاد اسلامی و همچنین مردم غزه در جنگ 22 روزه با رژیم صهیونیستی رقم زدند و این حرکت عظیم اسلامی نشان بارز آغاز شکست رژیم صهیونیستی و پایان کار این رژیم است.

بروجردی در ادامه اظهار داشت: ابعاد گسترده جنایات رژیم صهیونیستی، به کارگیری بمب‌های فسفری و نقض کنوانسیون‌های بین‌المللی و به وجود آوردن هولوکاست قرن بیستم تاکیدی است که همه کشورها برای برخورد با این رژیم باید به مسئولیت‌های خود عمل کنند.

وی به ماده 3 مصوبه 11 دی سالجاری مجلس در خصوص محاکمه سران رژیم صهیونیستی اشاره کرد و اظهار داشت: وزیر امور خارجه کشورمان باید از تمامی توانمندی‌ خود برای اجرایی شدن این مصوبه استفاده کند تا سران جنایت‌کار رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شوند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مواضع ترکیه و نخست‌وزیر این کشور و سوریه به خاطر قطع رابطه با رژیم صهیونیستی که توسط کشورهای قطر، موریتانی، ونزوئلا و بولیوی آغاز شد، تشکر و قدردانی کرد.

بروجردی همچنین از مواضع کشورهایی که در این مدت شاهد شهادت زنان، مردان و کودکان فلسطینی در غزه بودند و با سکوت خود به این رژیم چراغ سبز نشان داداند به شدت انتقاد کرد.

وی خطاب به رئیس جمهور جدید امریکا گفت: با شعار تغییر، رای مردم آمریکا را به دست آوردید و امروز صحنه‌های غزه، فلسطین، عراق و افغانستان صحنه آزمون شماست و جهان با دقت نظاره‌گر عملکرد رئیس جمهور جدید امریکا برای قضاوت است.

این نماینده مجلس افزود: گرچه اقداماتی همچون خارج کردن نیروهای امریکایی طی 16 ماه از عراق و بسته شدن زندان گوآنتانامو نشانه‌های مثبتی است، اما مواضع رئیس جمهور جدید امریکا در مقابل رژیم صهیونیستی و سیاست وی در مقابل ایران همه و همه معیارهای قضاوت جهان در مورد او است.

بروجردی به حمایت‌های اتحادیه اروپا از تروریسم و منافقین اشاره کرد و اظهار داشت:‌ همه می‌دانند که منافقین در دامان صدام علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام می‌کردند و امروز با اخراج از عراق می‌خواهند با پناه به دامان کشورهای غربی به اقدامات خود ادامه دهند و انگلیس که جنایت‌های آن زبانزد خاص و عام است آغازگر این حرکت حمایتی از منافقین است.

وی خطاب به اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا چنین اشتباهی را مرتکب نشود و با خارج کردن نام منافقین از لیست تروریست‌ها این بدنامی را برای خود رقم نزند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: در چنین شرایطی دلیلی ندارد که ده‌ها هزار میلیارد از روابط اقتصادی ایران همچنان با اروپا ادامه داشته باشد؛ چرا که روابط ایران بر اساس احترام و منافع متقابل رقم می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet