هدر موبایل
1392/04/15 12:26:23
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غضنفرآبادی:

دولت یازدهم زمینه‌سازی برای ایجاد پلیس قضایی را در دستورکار خود قرار دهد

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: با توجه به تعلل دولت دهم در تدوین سازو کار ایجاد پلیس قضایی؛ دولت یازدهم زمینه‌سازی برای ایجاد این نهاد مهم را در دستورکار خود قرار دهد.
دولت یازدهم زمینه‌سازی برای ایجاد پلیس قضایی را در دستورکار خود قرار دهد عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: با توجه به تعلل دولت دهم در تدوین سازو کار ایجاد پلیس قضایی؛ دولت یازدهم زمینه‌سازی برای ایجاد این نهاد مهم را در دستورکار خود قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/13639.jpg دولت,یازدهم,زمینه‌سازی,برای,ایجاد,پلیس,قضایی,را,در,دستورکار,خود,قرار,دهد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی به ضرورت عملیاتی شدن پلیس قضایی اشاره کرد و گفت: طیق قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران پلیس قضایی باید تشکیل و اجرایی شود.
 وی در ادامه افزود: از آن جایی که در سال سوم برنامه پنجم هستیم عملیاتی شدن پلیس قضایی ضروری بوده و باید زمینه ایجاد آن فراهم شود.
 عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار داشت: می‌بایست دولت دهم سازو کار ایجاد پلیس قضایی را فراهم می‌کرد ولی متاسفانه این امر محقق نشد لذا امیدواریم دولت یازدهم زمینه‌سازی برای ایجاد پلیس قضایی را در دستورکار خود قرار دهد.
 نماینده مردم بم در مجلس در تشریح اهمیت وجود پلیس قضایی در کشور؛ اظهار داشت: با تشکیل پلیس قضایی زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی کاهش یافته و قوه قضاییه با تسلط بیشتری این کار را انجام خواهد داد.
 به گزارش باشگاه خبرنگاران، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی خانه ملت در پایان خاطر نشان کرد: در راستای تشکیل پلیس قضایی اگر نیاز به وضع قانون باشد، کمیسیون حقوقی و قضایی آمادگی همکاری با دولت یازدهم را دارد.
 
گفتنی است؛ بند الف ماده 211 قانون برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15/10/1389 قوه قضاییه مکلف است به منظور کاهش عناوین مجرمانه و دعاوی ایجاد پلیس قضایی استانداردسازی ضمانت اجراهای کیفری و جایگزین کردن ضمانت اجراهای غیرکیفری موثر و روزآمد از قبیل انتظامی، انضباطی، مدنی، اداری و ترمیمی حداکثر تا پایان سال اول برنامه لوایح قضایی مورد نیاز را تهیه نماید تا از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردد. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet