هدر موبایل
1392/04/15 13:42:29
سرویس فرهنگی
نکو یادآور شد:

نظارت‌ضعیف رسانه‌ملی برپخش آگهی‌های تبلیغاتی/صداوسیما توجهی به‌سلامت مخاطبان ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، با انتقاد از حاکم شدن نگاه سودآورانه در رسانه ملی، گفت:‌ در چند سال اخیر با رشد روزافزون آگهی‌های تجاری شاهد شیوع بدعت‌ها و انحرافات عدیده‌ای همچون مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی در جامعه بوده ایم.
نظارت‌ضعیف رسانه‌ملی برپخش آگهی‌های تبلیغاتی/صداوسیما توجهی به‌سلامت مخاطبان ندارد عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، با انتقاد از حاکم شدن نگاه سودآورانه در رسانه ملی، گفت:‌ در چند سال اخیر با رشد روزافزون آگهی‌های تجاری شاهد شیوع بدعت‌ها و انحرافات عدیده‌ای همچون مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی در جامعه بوده ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/6360.jpg نظارت‌ضعیف,رسانه‌ملی,برپخش,آگهی‌های,تبلیغاتی/صداوسیما,توجهی,به‌سلامت,مخاطبان,ندارد Icana

ابراهیم نکو در گفت‌ وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری رویکرد امام خمینی (ره) به رسانه ملی در حکم یک دانشگاه فراگیر، توضیح داد:‌ متاسفانه طی چند سال اخیر رسانه‌ملی به بهانه درآمدزایی بدل به یک فروشگاه شده که این مسئله به مرور ضربه‌هایی را بر اعتبار این رسانه وارد می‌کند.

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در چند سال اخیر با رشد روزافزون آگهی‌های تجاری شاهد شیوع بدعت‌ها و انحرافات عدیده‌ای همچون مصرف‌ و تجمل‌گرایی در جامعه بوده ایم.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم، ادامه داد: ‌رسانه‌ملی، یک رسانه خصوصی نیست که به سفارش هر فرد یا شرکتی برای پخش تیزر تبلیغاتی پاسخ مثبت دهد، مسئولان باید بدانند که صدا وسیما یک رسانه حاکمیتی بوده و باید ارزش‌ها و آرمان‌های سبک زندگی اسلامی -ایرانی را رعایت کند.

 

رسانه ملی مسئولیت‌پذیر باشد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از پخش آگهی تبلیغاتی برخی از کالاهای که به تائید نهایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نرسیده‌اند، افزود: اخیراً در صدا وسیما شاهد پخش آگهی تبلیغاتی یک کالای آرایشی و بهداشتی بوده‌ایم که به رغم تبلیغات انبوه این کالا به تازگی اعلام شد که این محصول نامرغوب و غیربهداشتی است از این رو ضرورت مسئولیت‌پذیری رسانه ملی مشهود است.

وی با بیان اینکه صدا وسیما با حجم درآمد خود از راه پخش این آگهی‌ها هم نتوانسته با تولید برنامه‌های باکیفیت مردم را جذب کند، گفت: واقعیت آن است که مخاطبان از مشاهده برنامه‌های کسالت‌آور تلویزیون خسته شده که این موضوع لزوم تغییر اساسی در نحوه برنامه‌سازی در رسانه ملی را می‌طلبد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: ضرورت دارد مسئولان صدا و سیما پیش از ایجاد موج اعتراض فراگیر نسبت به عملکرد این رسانه در نحوه عملکرد خود تجدیدنظر کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet