شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/06 18:39:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

عثمانی: خروج نام منافقین از لیست گروه‌های تروریستی آبروی اتحادیه اروپا را تنزل می‌دهد

نماینده مردم بوکان خاطرنشان کرد: خروج نام منافقین از لیست گروه‌های تروریستی نه تنها آبرویی برای این گروه بی‌آبرو ایجاد نکرده است بلکه آبروی اتحادیه اروپا را نیز تنزل می‌بخشد.

" محمد قسیم عثمانی" پنجمین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: عدالت محوری دولت از جمله شعارهایی بود که مردم به آن رای مثبت دادند و آنچه بیش از هرچیز عدالت‌محوری و بی‌عدالتی را محسوس می‌سازد بودجه است؛ بودجه‌ای که تحقق شعارهای اقتصادی هر دولتی در آن مشهود است و ما نمایندگان موظفیم عدم تحقق این شعارها به اطلاع مردم برسانیم.

وی افزود: تحقق شعار عدالت‌محوری و عدم تحقق آن بیش از هر زمانی در انتخابات پیش‌رو تاثیرگذار است و بودجه سال جاری آخرین فرصتی است که دولت می‌تواند به شعارهای عدالت خود جامه عمل بپوشاند.

نماینده بوکان در ادامه اظهار داشت:‌ دانش‌محوری جزو مبانی‌ای است که تحقق خواسته‌ها را با کمترین هزینه و زمان محقق می‌سازد و هدفمندکردن یارانه‌ها که یک اقدام عملی و مبتنی بر دانش است و نباید به روش‌ها و مصالح سیاسی زمان‌بندی شود.

عثمانی افزود: اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها یک ضرورت علمی است اما آیا این مقطع زمان مناسبی برای هدفمندسازی یارانه‌هاست؟ و یا شناسایی دهک‌های آسیب پذیر و کم درآمد جامعه به درستی انجام شده است؟

وی با اشاره به اصل 44 قانون اساسی گفت: تحقق اصل 44 قانون اساسی که از تاکیدات مقام معظم رهبری است متاسفانه در هیچ یک از قوا پیگیری نمی‌شود و تحقق این امر کوچک‌سازی دولت را فراهم می‌سازد اما هرچه می‌گذرد دولت فربه‌تر و کم تحرک‌تر می‌شود.

نماینده بوکان در مجلس با اشاره به لایحه بودجه سال 88 و تحقق اصل 44 گفت:‌ بودجه سال 88 باید تحقق اصل 44 و حرکت در این مسیر را نشان دهد و در غیر این صورت خلاف جهت فرمایشات رهبری عمل کرده‌ایم و نسل‌های آینده ما را نخواهند بخشید.

عثمانی با اشاره به اقدامات حمایتی اتحادیه اروپا از گروهک منافقین گفت: منافقین گروهی هستند که به ادعای خودشان 50 هزار نفر را در ایران به شهادت رساندند و آیا خروج آنها از لیست تروریست‌ها دلیلی بر غیر منصفانه بودن برخورد این اتحادیه نیست؟

وی در پایان گفت:‌ خروج این گروه از لیست گروه‌های تروریستی نه تنها آبرویی برای این گروه بی‌آبرو ایجاد نکرده است بلکه آبروی اتحادیه اروپا را نیز تنزل می‌بخشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet