خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/04/15 15:56:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حقیقت‌پور مطرح کرد

تلاش آمریکا برای روی کارآوردن جریانی همراه‌تر و همسوتر در مصر

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی و واکاوی تحولات مصر در اولین جلسه کمیسیون متبوع خود پس از تعطیلات بهارستان خبر داد.
تلاش آمریکا برای روی کارآوردن جریانی همراه‌تر و همسوتر در مصر نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی و واکاوی تحولات مصر در اولین جلسه کمیسیون متبوع خود پس از تعطیلات بهارستان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/36751.jpg تلاش,آمریکا,برای,روی,کارآوردن,جریانی,همراه‌تر,و,همسوتر,در,مصر Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ منصور حقیقت‌پور درباره تحولات اخیر مصر اظهار داشت: تحولات مصر را به صورت اقدامات زنجیره‌ای توسط آمریکا برای لطمه زدن به ترکیبی از اخوان‌ها که امروز در راس کار قرار دارند ارزیابی می‌کنم.  
وی در ادامه  با بیان اینکه انتقاداتی به رفتار مرسی وارد است، ادامه داد: مرسی در طول ریاست خود اهمیتی برای مردم قائل نشد و در ابراز نظرات و تصمیم‌گیری‌های خود از جریانات و گروه‌های سیاسی که در تولید این تحول ورود پیدا کرده بودند بهره نبرد.
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه بنده با قانون اساسی مصر آشنا نیستم، تصریح کرد: جای سوال است که آیا وزارت دفاع مصر این اختیار را دارد که به تشخیص خود و در شرایط بحرانی کشور از دیدگاه‌اش جابجایی قدرت را پیشنهاد دهد؟ لذا لازم است حقوق‌دانان ما قانون اساسی جدید مصر را بررسی و این سوال را پاسخ دهند.
حقیقت‌پور با تاکید بر اینکه این اقدام امری عادی نیست، اظهار داشت: علی‌رغم خدمتی که اخوان‌المسلمین در سال گذشته به غربی‌ها، آمریکایی‌ها و حتی ‌اسرائیلی‌ها کرد می‌بینید که آنها قانع  نشده و تلاش می‌کنند جریانات همراه‌تر و همسو‌تر را سرکار بیاورند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، نماینده مردم اردبیل، سرعین و نمین در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس بعد از تعطیلات تحولات مصر بررسی خواهد شد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet