ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/04/16 09:20:31
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

دولت صندوق ذخیره ارزی را جارو کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه دولت صندوق ذخیره ارزی را جارو کرد ،گفت: دولت همواره دنبال برداشت از صندوق ذخیره ارزی بوده و مجلس همواره جلوی آن را گرفته و اجازه برداشت نداده است.
دولت صندوق ذخیره ارزی را جارو کرد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه دولت صندوق ذخیره ارزی را جارو کرد ،گفت: دولت همواره دنبال برداشت از صندوق ذخیره ارزی بوده و مجلس همواره جلوی آن را گرفته و اجازه برداشت نداده است. https://cdn.icana.ir/d/019/4419.jpg دولت,صندوق,ذخیره,ارزی,را,جارو,کرد Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه  قرار شد 20 درصد از درآمد نفت به این صندوق واریز شود، افزود: متاسفانه دولت دهم برداشتهای بی رویه ای از صندوق ذخیره ارزی داشت به نحوی که کف صندوق ذخیره ارزی هم جارو شد و ارزی در آن نماند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه احمدی نژاد تا حالا ازموضوع تاسیس این صندوق درچند سخنرانی بهره برداری کرده است به طور مثال گفته اند اینکه می گویند طرح هدفمندی هیچ نتیجه نداشته درست نیست و صرفه جویی درهزینه ها و واریز آن به صندوق ذخیره ارزی نتیجه اجرای طرح هدفمندسازی یارانه هاست.

وی با تاکید بر اینکه واریز این  پول به صندوق ربطی به هدفمندی نداشته است، افزود: قانونی در مجلس به پیشنهاد رهبری مصوب شده است که بر این اساس 20 درصد از درآمد فروش نفت برای نسل های آینده ذخیره شود و برای نتیجه گیری بهتر بخشی از آن صرف فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی شود.

به گفته موسوی لارگانی دولت در بودجه سال جاری علاوه بر اینکه پیشنهاد برداشت 35 درصدی از این صندوق را ارایه کرده بود پیشنهاد داد به جای واریز 26 درصد از درآمدهای نفتی به این صندوق به 20 درصد برسد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه دولت همواره دنبال برداشت بوده و مجلس همواره جلوی آن را گرفته و اجازه نداده است، افزود: دولت‌های قبلی هم ماههای پایانی دنبال افتتاح نیمه تمام وزیر سوال بردن دولت قبلی و خوب جلوه دادن دولت خود بودند.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس با تاکید بر اینکه  دولت صندوق ذخیره ارزی را جارو کرد درباره  آن بخش از گزارش عملکرد  احمدی نژاد که بر کاهش 20 درصدی وابستگی دولت به درآمدهای نفتی تاکید داشت، گفت: پیشنهاد تاسیس صندوق ذخیره ارزی پس از توصیه های مقام معظم رهبری در کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی درمجلس تصویب و اساسنامه آن  تایید و هیات امنای آن مشخص شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet