هدر موبایل
1392/04/15 17:29:47
سرویس اقتصادی
فولادگر:

دولت لایحه شرح وظایف وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت را به مجلس ارائه‌ نکرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قرار بود دولت لایحه شرح وظایف جدید وزارت ادغام شده صنعت، معدن و تجارت را شش ماه بعد از ادغام دو وزارتخانه صنایع و معادن و بازرگانی وقت تحت عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه دهد که هنوز این لایحه را به مجلس نداده است.
دولت لایحه شرح وظایف وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت را به مجلس ارائه‌ نکرده است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قرار بود دولت لایحه شرح وظایف جدید وزارت ادغام شده صنعت، معدن و تجارت را شش ماه بعد از ادغام دو وزارتخانه صنایع و معادن و بازرگانی وقت تحت عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه دهد که هنوز این لایحه را به مجلس نداده است. https://cdn.icana.ir/d/019/23341.jpg دولت,لایحه,شرح,وظایف,وزارتخانه,صنعت،معدن,و,تجارت,را,به,مجلس,ارائه‌,نکرده,است Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با ارزیابی محورهای بیست گانه وزیر صنعت، معدن و تجارت که در زمان گرفتن رای اعتماد از مجلس مطرح کرد، گفت: یکی از این محورها سند توسعه استراتژی صنعت بود که البته در روزهای آخر دولت ابلاغ شد و در این دولت اجرا نمی شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح آمایش صنعتی که یکی دیگر از محورهای بیست گانه وزیر صنعت،معدن و تجارت بود، گفت: طرح آمایش صنعتی باید مبتنی بر آمایش سرزمین باشد که از تکالیف برنامه چهارم بود و متاسفانه انجام نشد که البته در برنامه پنجم توسعه نیز وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: باید آمایش صنعتی را انجام دهیم تا مزیت های نسبی و زمینه های رشد اقتصادی بر اساس شرایط اقلیمی در مناطق مختلف مشخص شود که در این دولت هم متاسفانه انجام نشد.

غضنفری در ادامه اظهاراتش با بیان اینکه غضنفری در طول دوره مدیریت خود دیدگاه ه های  مثبتی در برخی مسائل داشت، گفت: بالاخره دو وزارتخانه بزرگ با یک دیگر ادغام شد و شرح وظایف سنگینی داشت.

فولادگر همچنین گفت: قرار بود دولت لایحه شرح وظایف جدید وزارت ادغام شده صنعت، معدن و تجارت را شش ماه بعد از ادغام دو وزارتخانه صنایع و معادن و بازرگانی وقت تحت عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه دهد که هنوز این لایحه را به مجلس نداده است.

وی در توضیح مطلب فوق افزود: قرار بود شش ماه بعد از ادغام این لایحه تقدیم مجلس شود به طوری که ادغام اواسط سال 90 بود و لایحه شرح وظایف وزارتخانه جدید باید اواخر همان سال ارائه می شد که همچنان به مجلس نیامده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در هر صورت دو وزارتخانه بزرگ به یک وزارتخانه بزرگتر تبدیل شد و عملا بسیاری از اهداف ادغام برآورده نشد، تصریح کرد: یکی از آنها هماهنگسازی سیاست های تولیدی و تجاری بود که تاحدی انجام شد اما کافی نبود و در حقیقت ادغام به اهداف خود نرسید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دیدگاهای غضنفری از این جهت که یک فرد فنی و دانشگاهی بود مناسب بود اما نتوانست یک سری از برنامه های وعده داده شده را عملی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet