خبرگزاری خانه ملت

عید سعید فطر
1387/11/06 20:10:00
سرویس بین الملل
رئیس کمیسیون امنیت ملی خواستار شد

توسعه مناسبات ایران و شیلی

اعضای گروه دوستی پارلمانی شیلی - ایران بعد ازظهر امروز با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار علاالدین بروجردی با اشاره به سطح مناسبات اقتصادی- صنعتی فی مابین گفت: پیشرفت های اقتصادی، صنعتی، علمی جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های وسیعی برای رشد همکاری های دو کشور ایجاد کرده که می توان در راستای منافع مشترک از آنها بهره برد.

وی جایگاه و نقش منطقه آمریکای لاتین را در سیاست خارجی کشورمان بسیار با اهمیت دانست و افزود: امکانات و عرصه های فراوانی برای توسعه همکاری های سیاسی - پارلمانی و اقتصادی میان ایران و کشورهای این منطقه وجود دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین نقش و جایگاه مجالس و همکاری های پارلمانی را در گسترش همه جانبه روابط دوجانبه با اهمیت برشمرد و بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای حمایت از تعمیق و ارتقای مناسبات دو کشور تاکید کرد.

ماکسیمیانواگویگرن رئیس هیئت پارلمانی شیلی نیز در این دیدار توسعه و گسترش همکاری های اقتصادی، صنعتی و پارلمانی با ایران را برای کشورش بسیار مهم دانست و افزود: زمینه های فراوانی برای توسعه همکاریهای دو کشور بویژه در بخش کشاورزی و صنعتی وجود دارد .

وی آمادگی کشورش برای توسعه همکاری ها بویژه در بخش جنگلداری و شیلات با ایران را مورد تاکید قرار داد.

عضو گروه دوستی پارلمانی شیلی - ایران همچنین تقویت همکاری میان مجالس دو کشور را در تقویت روابط فی مابین بسیار موثر دانست و افزود: تبادل هیئت های پارلمانی و افزایش شناخت دو کشور نسبت به امکانات و توانمندی های اقتصادی - صنعتی یکدیگر به ایجاد روابط مستحکم و پایدار فیمابین در بخش های گوناگون منجر خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet