هدر موبایل
1392/04/16 10:10:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا مطرح کرد؛

ضرورت پرهیز گروه‌های مختلف سیاسی از سهم‌خواهی

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر ضرورت پرهیز شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف از سهم‌خواهی و اعمال فشار برای گنجاندن گزینه مورد نظر خود در کابینه یازدهم گفت که برخی از گروه‌ها گزینه‌های خود را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند تا توقع و فشار را در جامعه بالا ببرند.
ضرورت پرهیز گروه‌های مختلف سیاسی از سهم‌خواهی عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر ضرورت پرهیز شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف از سهم‌خواهی و اعمال فشار برای گنجاندن گزینه مورد نظر خود در کابینه یازدهم گفت که برخی از گروه‌ها گزینه‌های خود را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند تا توقع و فشار را در جامعه بالا ببرند. https://cdn.icana.ir/d/019/7769.jpg ضرورت,پرهیز,گروه‌های,مختلف,سیاسی,از,سهم‌خواهی Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام و المسلمین حسین سبحانی‌نیا اظهار کرد: در شرایط فعلی متاسفانه گاهی جریانات سیاسی گمانه‌زنی‌هایی‌ را برای گنجاندن گزینه موردنظر خود در کابینه یازدهم مطرح می‌کنند. آنها عناصر و افراد مورد نظر و وابسته به گروه‌هایشان را بر سر زبان‌ها می‌اندازند تا با افزایش توقع انجام فشار را بالا ببرند.
وی افزود: شاید حتی بسیاری از نیروهایی که به عنوان گزینه‌های مطرح در رسانه‌های برای حضور در کابینه یازدهم عنوان می‌شوند اصلا مدنظر رییس جمهور منتخب نباشند ولی متاسفانه چنین شیوه‌هایی در برخی رسانه‌های مجازی و مکتوب برای القا و افزایش فشار به رییس جمهور منتخب دنبال می‌شود، شیوه‌ای که نبود آن باعث ایجاد فضای آرام‌تری برای تعیین کابینه‌ای متحد، کارآمد، هماهنگ و کم‌حاشیه می‌شود.
نایب رییس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در ادامه با تاکید بر اینکه تمامی گروه‌ها باید برای روی کار آمدن کابینه‌ای معتدل و کارآمد تلاش کنند، گفت:‌ امروز نیاز کشور ایجاد همدلی و وفاق و استفاده از تمامی ظرفیت‌های کشور است؛ بنابراین یک گروه خاص نمی‌تواند ادعا کند که تنها او می‌تواند کشور را اداره کرده یا ناجی کشور باشد.
وی افزود: همه گروه‌ها باید کمک کنند تا از افراد معتدل و کارآمد در مجموعه نظام استفاده شود و برای تشکیل دولت وفاق و وحدت ملی و همدلی بهره گرفته شود که کشور از شرایط خاص کنونی بیرون آید.
سبحانی‌نیا با تاکید بر اینکه دولتی فراجناحی و مرکب از نیروهای دلسوز انقلاب، کارآمد، با تجربه و با تجربه به دور از افراط و تفریط می‌تواند در بهبود شرایط کشور تاثیرگذار باشد، گفت: چنین دولتی دارای پشتوانه مردمی خواهد بود چرا که مردم از جنجال‌های سیاسی و خط و خط بازی‌های بی‌اندازه که نتیجه آن دور کردن مجموعه‌ای از نظام است خسته شده‌اند.
نماینده اصولگرای مجلس با تاکید بر اینکه نگاه و خواست مردم ایجاد اعتدال در کشور است، اظهار کرد: اگر کابینه یازدهم با چنین نگاهی تشکیل شود می‌تواند با پشتوانه حمایت مردمی به صورت هماهنگ عمل کند؛ چنین دولتی بسیاری از مسائل پیرامون وابستگی‌های جناحی و جریانی را ندارد و در چارچوب سیاست یک گروه و یا جناح عمل نمی‌کند.
وی خاطر نشان کرد: طبیعتا برای رسیدن به چنین شرایطی باید به دکتر روحانی اجازه داد در فضایی آرام و به دور از فشارهای سیاسی بتواند کابینه‌اش را مبتنی بر نگاه اعتدال کارآمدی و شایسته سالاری از مجموعه‌های نیروهای پایبند به اصول نظام تشکیل دهد و دولت فراجناحی و اعتدال را به وجود آورد.
سبحانی‌نیا با تاکید بر پرهیز تمامی گروه‌های سیاسی از سهم‌خواهی، گفت: آقای روحانی از ابتدا اعلام کرد که فراجناحی است و به گروه خاصی تعلق ندارد. تمامی مجموعه‌های دل‌زده از افراط و تفریط به ایشان رای دادند و طبیعتا انتظارشان این است که مبتنی بر رویکرد اعتدال حرکت کنند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی در پایان تاکید کرد که گروه‌های سیاسی باید به دور از فشار یا اصرار برای گنجاندن گزینه مورد نظر خود در کابینه یازدهم به رییس جمهور منتخب اجازه دهند که در فضایی آرام کابینه‌ای را تشکیل دهند که بتوانند اهداف ایشان را دنبال کنند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet