خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/04/16 12:27:31
سرویس اقتصادی
نوری در واکنش به افزایش 300 تومانی قیمت شیر :

افزایش نرخ شیر همسو با کیفیت نیست

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، در واکنش به افزایش ۳۰۰ تومانی قیمت شیر، گفت: اگر افزایش قیمت شیر همراه با ارتقا کیفیت آن باشد می‌تواند به تولید‌کنندگان کمک کند و این در حالی است که متأسفانه بالا رفتن قیمت با کیفیت آن همسو نیست.
افزایش نرخ شیر همسو با کیفیت نیست عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، در واکنش به افزایش 300 تومانی قیمت شیر، گفت: اگر افزایش قیمت شیر همراه با ارتقا کیفیت آن باشد می‌تواند به تولید‌کنندگان کمک کند و این در حالی است که متأسفانه بالا رفتن قیمت با کیفیت آن همسو نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/18388.jpg افزایش,نرخ,شیر,همسو,با,کیفیت,نیست Icana

سید راضی نوری در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی در صورتی که تغییری در کیفیت آن‌ها رخ ندهد توجیه منطقی ندارد، افزود:‌ سازمان استاندارد باید در خصوص کیفیت محصولات لبنی بیش از پیش دقیق باشد تا سلامت افراد  در جامعه به مخاطره نیفتد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب که انتظار می‌رود مسئولان در روز‌های ماه مبارک رمضان قیمت محصولات لبنی را افزایش نداده و نظارت بیشتری بر کیفیت آن داشته باشند، تصریح کرد: مصرف شیر در جامعه امید به زندگی و سلامت را در بین افراد افزایش می‌دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با اشاره به افزایش 300 تومانی قیمت شیر، گفت: اگر افزایش قیمت شیر همراه با ارتقا کیفیت آن باشد می‌تواند به تولید‌کنندگان کمک کند و این در حالی است که متأسفانه بالا رفتن قیمت با کیفیت آن همسو نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با برشمردن مزایای استفاده از شیر، عنوان کرد: وقتی تولید کنندگان با هدف صادرات محصولات خود اقدام به تولید کنند بی‌شک تولیداتشان کیفیت مطلوبی خواهد داشت و به این ترتیب شائبه استفاده از آب در شیر نیز منتفی خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی به علت گرانی مواد اولیه رخ داده است، تصریح کرد: بالا رفتن هزینه‌های نگه داری و پرورش دام به تبع در قیمت مواد لبنی سرشکن می شود اما دولت می‌تواند با پرداخت یارانه به این بخش علاوه بر حمایت از تولیدکننده، به مصرف‌کننده نیز کمک کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآور شد: پرداخت یارانه به شیر مهمترین اقدامی است که دولت برای تأمین سلامت جامعه باید مدنظر قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet