هدر موبایل
1392/04/16 11:35:24
سرویس بین الملل
آقا‌محمدی:

اردوغان از ملت ترکیه عذرخواهی کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دشنه سرکوب اردوغان بُرنده‌تر ازژنرال‌های حامی آتاترک نیست٬ گفت:اردوغان از ملت ترکیه عذرخواهی کند.
اردوغان از ملت ترکیه عذرخواهی کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دشنه سرکوب اردوغان بُرنده‌تر ازژنرال‌های حامی آتاترک نیست٬ گفت:اردوغان از ملت ترکیه عذرخواهی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/32268.jpg اردوغان,از,ملت,ترکیه,عذرخواهی,کند Icana

ابراهیم آقا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت٬ درباره ادامه اعتراضات مردم ترکیه به قطع درختان پارک گزی در میدان تقسیم استانبول٬ گفت: تغییر و تحولات در مصر باید درس عبرتی برای نخست وزیر ترکیه باشد تا در سیاست‌های داخلی و خارجی خود بازنگری جدی داشته باشد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتباهات استراتژیک اردوغان احزاب و گروه‌های مخالف نخست وزیر ترکیه را به صف معترضان کشانده است٬ گفت: اشتباهات استراتژیک اردوغان در صحنه سیاست داخلی و خارجی یکپارچگی و وحدت ترکیه را با چالش جدی مواجه کرده تا جایی که در حزب عدالت و توسعه حزب حامی وی نیز او با عبدالله گل رئیس جمهور این کشور تعارضات فکری دارد.

وی با تاکید بر اینکه استراتژی اردوغان در سیاست خارجی برنامه‌ریزی برای تبدیل شدن به قطب تاثیرگذار در جهان اسلام بود٬ ادامه داد: شکست نخست وزیر ترکیه در احیای امپراطوری عثمانی نوین با تکیه بر اسلام‌گرایی٬ وی را به سمت نژاد‌گرایی و بحث پان‌ترکیسم برد که موجبات نارضایتی مردم این کشور را فراهم کرده است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به موج اخراج احزاب رسانه در ترکیه به دلیل افشای واقعیت‌های پارک‌گزی در میدان تقسیم٬ افزود: تجربه خیزش‌های مردمی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا نشان داده سرکوب رسانه‌ها نمی‌تواند خشم مردم از سیاست‌های حاکمان مستبد را فروکش کند٬ از این‌رو اردوغان نیز باید با اصلاح سیاست‌های اشتباه خود در راستای بازگرداندن اوضاع به حالت اولیه خود تلاش کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دشنه سرکوب اردوغان نمی‌تواند برنده‌تر از ژنرال‌های حامی آتا ترک باشد٬ گفت: نخست‌وزیر ترکیه با اعتراف به اشتباهات خود از ملت ترکیه عذرخواهی کند و از ادبیات رعب و وحشت اجتناب کند تا اوضاع در این کشور بحرانی‌تر از گذشته نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet