هدر موبایل
1392/04/16 11:39:49
سرویس اقتصادی
حسینی صدر:

جاده مخصوصی ها خودروهای خود را در جاده کیفیت حرکت دهند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مشکل اصلی صنعت خودروسازی کشور فقط تامین نقدینگی نیست، گفت: ضعف مدیریت و کاهش تولید را می توان مشکل اصلی صنعت خودروکشور دانست چرا که اگر خودروسازان خودروهای با کیفیت تولید و نسبت به پیش فروش محصولا خود اقدام کنند فکر می کنم مشکل خاصی در تامین نقدینگی نداشته باشند.
جاده مخصوصی ها خودروهای خود را در جاده کیفیت حرکت دهند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مشکل اصلی صنعت خودروسازی کشور فقط تامین نقدینگی نیست، گفت: ضعف مدیریت و کاهش تولید را می توان مشکل اصلی صنعت خودروکشور دانست چرا که اگر خودروسازان خودروهای با کیفیت تولید و نسبت به پیش فروش محصولا خود اقدام کنند فکر می کنم مشکل خاصی در تامین نقدینگی نداشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/1225.jpg جاده,مخصوصی,ها,خودروهای,خود,را,در,جاده,کیفیت,حرکت,دهند Icana

موید حسینی صدر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه مشکل اصلی خودروسازان داخلی مسائل مالی نیست، تصریح کرد: وقتی خودروسازان برای پیش فروش محصولات خود اقدام می کنند منابع زیادی به حساب آنها واریز می شود و به همین دلیل خودروسازان از بابت مسائل مالی و تامین نقدینگی مشکلی ندارند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی در ادامه مطلب فوق با بیان اینکه دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور با فروش محصولات خود طی یک هفته هزاران میلیارد تومان  می توانند پول خلق کنند، افزود: بنابراین مشکل اصلی در این صنعت کاهش تولید توسط خودروسازان است که این موضوع باعث شده تا هزینه های ثابت برای هر خودرو افزایش یافت.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: اگر خودروسازان خودروهای با کیفیت تولید کنند و نسبت به پیش فروش محصولا خود اقدام کنند فکر می کنم مشکل خاصی در این زمینه نداشته باشند و بتوانند نقدینگی مورد نیاز خود را تامین کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با اشاره به مشکل اصلی صنعت خودرسازی کشور و به تبع آن مشکلات پیش رو خاطرنشان کرد: ضعف مدیریت را می توان مشکل اصلی صنعت خودروسازی دانست.

البته این در حالی است که خودروسازان مشکل اصلی خود را عدم نقدینگی کافی می دانند موضوعی که وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز اخیرا اعلا کرده است به طوری که به گفته وی موضوع ما در مورد خودرو اصلا مسئله قیمت گذاری نیست بلکه آن است که باید به خودروسازها برای تولید بیشتر کمک شود اما متاسفانه به این موارد توجه نشد ، تیرماه سال 91 با وجودی که تخصیص 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای  خودروسازها مصوب شد اما این مصوبه در شورای پول و اعتبار برای هر کدام از خودروسازها نصف شد/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet