ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/04/16 11:56:41
سرویس اقتصادی
لاریجانی:

دولت آینده دولتی قوی و متوجه به نیازهای کشور باشد

رئیس مجلس با بیان اینکه امیدواریم دولت آینده دولتی قوی و متوجه به نیازهای کشور باشد، گفت: دو حوزه اقتصاد و شرایط بین‌المللی از درجه اهمیت بالایی برای ایران برخوردارند بنابراین باید به آنها توجه جدی‌تری صورت گیرد.
دولت آینده دولتی قوی و متوجه به نیازهای کشور باشد رئیس مجلس با بیان اینکه امیدواریم دولت آینده دولتی قوی و متوجه به نیازهای کشور باشد، گفت: دو حوزه اقتصاد و شرایط بین‌المللی از درجه اهمیت بالایی برای ایران برخوردارند بنابراین باید به آنها توجه جدی‌تری صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/41065.jpg دولت,آینده,دولتی,قوی,و,متوجه,به,نیازهای,کشور,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی امروز یکشنبه 16 تیرماه 1392 در مراسم راه‌اندازی و آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه کارخانه شیرخشک و پودر بستنی اتسا (وابسته به ایتام) در قم گفت: کمک به ایتام یک وظیفه دینی و شرعی و منشأ خیر و برکات است، لذا این روحیه همگرایی باید در کشور تقویت شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عمل خیرخواهانه صنعتگران قم در کمک به ایتام افزود: اینکه بخشی از هزینه و بودجه کارخانه تولید شیر در اختیار ایتام استان قم قرار گرفته قابل ستایش است.

کمک به ایتام نیاز به حمایت‌های قانونی دارد

وی تصریح کرد: کمک به ایتام نیاز به حمایت‌های قانونی دارد، اما این حرکت و سرمایه‌گذاری صنعتی برای برآوردن نیاز ایتام باعث خشنودی خداوند و خلق او خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکانات صنعتی و تولیدی باید در قم رشد و توسعه یابند، اظهار کرد: در زمانی برخی به ما خرده می‌گرفتند که چرا در شهر مذهبی همچون قم باید نقش اقتصاد پررنگ باشد، که در پاسخ به آنها گفتیم این اقتصاد است که به ترویج مذهب کمک می‌کند، لذا با توجه به شرایط آب و هوایی قم مزیت‌های آن نیز باید افزایش یابد.

لاریجانی عنوان کرد: سرمایه‌گذاری صنعتی باید هر چه بیشتر در استان قم افزایش یابد، چرا که با ادامه این مسیر، مشکلات اقتصادی و بیکاری در این شهر حل شده و آن را به مدینه فاضله مورد نظر نزدیک خواهد کرد.

وی تاکید کرد: قم نیاز به تحولات صنعتی و کشاورزی دارد که در این راستا یک بسته اقتصادی در بودجه سال جاری برای توسعه این شهر و دیگر نقاط کشور پیش‌بینی شده است.

دولت آینده دولتی قوی و متوجه به نیازهای کشور باشد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات ریاست جمهوری با سرافرازی کامل انجام شد و امیدواریم دولت آینده دولتی قوی و متوجه به نیازهای کشور باشد.

وی تصریح کرد: دو حوزه در ارزیابی کلان کشور از درجه اهمیت بالایی برخوردارند یکی اقتصاد و دیگری شرایط بین‌المللی است که باید به آنها توجه جدی‌تری صورت گیرد.

‌بی‌توجهی به تولید زیان‌های بسیاری را به کشور تحمیل کرد

رئیس نهاد قانونگذاری کشور افزود: هر چند دشمنان نظام در ظاهر از انتخابات ایران ابراز خشنودی کردند اما باید اذعان کرد آنها به هیچ عنوان اصل نظام را قبول ندارند که تحریم‌های اخیر آنان این امر را اثبات می‌کند.

لاریجانی چشم‌انداز آینده کشور را روشن دانست و گفت: آینده کشور در گرو توجه به اقتصاد و باروری آن است و این امر با رونق تولید حاصل خواهد شد، چرا که تاکنون عدم توجه به تولید زیان‌های بسیاری را به کشور تحمیل کرده است.

نماینده مردم قم در ادامه اظهار کرد: استان قم باید مسیر توسعه و پیشرفت را ادامه دهد چرا که توسعه و آبادانی این شهر توجه به تولید آن است.

توجه به صادرات باید در ایران نهادینه شود

وی در مورد صادرات صنایع لبنی شرکت اتسا به کشور عراق گفت: در اطراف کشورمان بازارهای خوبی وجود دارد اما غفلت از آن باعث شده دیگر کشورهای جهان وارد آن شوند، لذا توجه به صادرات باید در ایران نهادینه شود که این امر یک برد اقتصادی برای ما در پی خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی بالای کشور عراق افزود: در عراق ظرفیت‌های اقتصادی خوبی وجود دارد و مردم و مسئولان دو کشور نیز از روابط حسنه‌ای برخوردارند که باید راه‌های صادرات دو کشور باز شده و در این مسیر نیز ایران با دنده سنگین حرکت کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از مسئولان شرکت صنایع لبنی اتسا خاطرنشان کرد: این شرکت باید افتخار کند که تولید و صنعت را در کمک به ایتام توسعه داده، لذا دیگر صنعتگران قم نیز باید در این حرکت خیرخواهانه حضور جدی داشته باشند.

در ابتدای این مراسم چند تن از مسئولان شرکت صنایع لبنی اتسا و حجت‌الاسلام لاجوردی مسئول تکفل و سرپرستی ایتام قم به چگونگی بازسازی، نوسازی و توسعه این شرکت و ماشین‌آلات مربوط به آن پرداختند.

در پایان این مراسم دکتر علی لاریجانی کلنگ بهره‌برداری و توسعه شرکت صنایع لبنی اتسا را به زمین زد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet