ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/04/16 12:23:50
سرویس سیاسی
دستغیب:

انتظارمردم از روحانی، گره‌گشایی در پرونده هسته‌ای است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دولت یازدهم خواست طراحی دیپلماسی خارجی آن در راستای استفاده از افراد پرتوان و مجرب در این عرصه باشد و تصریح کرد: انتظارمردم از روحانی، گره‌گشایی در پرونده هسته‌ای است.
انتظارمردم از روحانی، گره‌گشایی در پرونده هسته‌ای است نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دولت یازدهم خواست طراحی دیپلماسی خارجی آن در راستای استفاده از افراد پرتوان و مجرب در این عرصه باشد و تصریح کرد: انتظارمردم از روحانی، گره‌گشایی در پرونده هسته‌ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/23299.jpg انتظارمردم,از,روحانی،,گره‌گشایی,در,پرونده,هسته‌ای,است Icana

احمدرضا دستغیب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مثبت شدن فضای بین‌المللی نسبت به ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری گفت: مجموع موضوعاتی که بعد از 24 خرداد در داخل و خارج کشور رخ داد، به عنوان یک ظرفیت جدی برای دولت روحانی محسوب می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی آرای بالای روحانی در انتخابات را اولین امتیاز دولت وی برشمرد و افزود: انتخاب روحانی به عنوان رییس جمهور منتخب در کنار سایر سلایق سیاسی موجود در انتخابات، تبریک رقبا به وی پس از پیروزی و تلاش گروه‌ها و جریان‌های مختلف برای تعامل با دولت یازدهم از جمله دیگر عواملی است که اقتدار وی در عرصه داخلی و خارجی را موجب شد.

دستغیب همچنین به سابقه روحانی در عرصه‌های سیاسی و بین‌المللی اشاره کرد و توضیح داد: کشورهای دیگر از چهره سیاسی روحانی، تصویر خوبی داشتند و مجموع این امتیازات باعث می‌شود فرصت دولت روحانی برای پیشبرد مذاکرات قابل توجه باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس از دولت یازدهم خواست طراحی دیپلماسی خارجی آن را در راستای استفاده از افراد پرتوان و مجرب در این عرصه باشد و تصریح کرد: نقش روحانی در پیشبرد اهداف ترسیم‌شده مبنی بر گسترش همکاری‌ها و ارتباطات منطقه‌ای و بین‌المللی با کشورهای موثر حائز اهمیت است.

وی گشایش در پرونده‌های ایران در عرصه بین‌المللی را از جمله درخواست‌های ملت ایران از دولت روحانی دانست و گفت: مقدمه و بستر خوبی برای حرکت روحانی در سطح بین‌الملل فراهم شده و او باید در شش ماه نخست حضور خود در رأی قوه اجرایی، نهایت بهره‌برداری در حوزه خارجی را داشته باشد و یک برنامه عملیاتی برای پایان دادن به این فضای مبهم در روابط خارجی تعریف کند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ابراز خوش‌بینی نسبت به ادامه بررسی پرونده هسته‌ای ایران افزود: یکی از دلایل اقبال مردم به روحانی، بر اساس تعهد وی مبنی بر حل در پرونده هسته‌ای ایران است و از دولت او انتظار گره‌گشایی دارند؛ البته به نظر می‌آید روحانی بتواند مذاکرات را از حالت بن‌بست و مذاکره برای مذاکره خارج کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet