هدر موبایل
1392/04/16 13:50:46
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شیخ الاسلام:

سلفی‌ها پس از مرسی، اکنون در کنار ارتش قرار گرفته‌اند

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس گفت: با وجود این که مرسی به سلفی‌ها و وهابیون نزدیک شده بود اکنون این گروه در کنار ارتش مصر است و به آن کمک می‌کند.
سلفی‌ها پس از مرسی، اکنون در کنار ارتش قرار گرفته‌اند مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس گفت: با وجود این که مرسی به سلفی‌ها و وهابیون نزدیک شده بود اکنون این گروه در کنار ارتش مصر است و به آن کمک می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/36662.jpg سلفی‌ها,پس,از,مرسی،,اکنون,در,کنار,ارتش,قرار,گرفته‌اند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حسین شیخ الاسلام درباره وقایع اخیر کشور مصر اظهار داشت: غربی‌ها و رژیم صهیونیستی نمی‌خواهند نظام مردم سالاری در کشورهای منطقه شکل گیرد آن‌ها قصد دارند مستبدان و دیکتاتورها بر مردم حکومت کنند.
مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نظام‌های مستبد و دیکتاتوری حقوق مردم نادیده گرفته می‌شود و از این رو حاکمان مجبور می‌شوند به نیروهای خارجی وابسته شوند تا کدخدا را ببینند و ده را بچاپند.
وی با تاکید براینکه حکومت مردم سالار باید به مردم پاسخگو باشد افزود: در نظام مردم سالارانه‌ای که مبتنی بر اسلام باشد حقوق مردم مورد توجه است و دیگر در این نظام خواسته‌های غرب و رژیم صهیونیستی اهمیتی ندارد.
شیخ الاسلام با اشاره به وضعیت مصر اذعان داشت: مصر تهدید بزرگی برای رژیم صهیونیستی بود لذا اسرائیل و آمریکا می‌خواهند که کشورهای بزرگ و اسلامی منطقه با نظام شاهنشاهی و امیری اداره شوند تا از این طریق همراهی بیشتری با اسرائیل داشته باشند و در مقابل مقاومت بایستند.
مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس گفت: اسرائیل و آمریکا پس از این که گزینه مورد نظرشان یعنی مبارک سرنگون شد و پس از آن که نتوانستند پس از مبارک مصر را اداره کنند به دنبال توطئه در این کشور حرکت کردند.
وی ادامه داد: اخوان المسلمین براساس قانون اساسی تایید شده در انتخابات مصر پیروز شد و مردم مصر نیز از طریق این قانون اساسی باید رئیس‌جمهور را عوض می‌کردند لذا روش‌های دیگر برای از میان برداشتن مرسی روشی غیر مردم سالارانه است.
شیخ الاسلام با اشاره به کسانی که به رئیس‌جمهور موقت مصر تبریک گفتند، تصریح کرد: اولین کسانی که پس از روی کار آمدن "عدلی منصور" رئیس‌جمهور موقت مصر به او تبریک گفتند، حکومت‌های شاهنشاهی منطقه بودند و این‌ها کسانی هستند که با پول ملت‌شان ارتش مصر را نمک‌گیر کرده‌اند.
وی با اشاره به اقدامات اخوان المسلمین اظهار داشت: مرسی باید براساس قانون اساسی استیضاح می‌شد و فرصت پاسخ‌گویی می‌یافت او نباید با اردو کشی‌های خیابانی و نفوذ ارتش از قدرت کنار گذاشته می‌شد از این رو ثبات به این زودی به مصر برنمی‌گردد.
مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس افزود: عده‌ای که می‌خواهند مرسی برگردد رای و نظرشان نادیده گرفته شده مرسی دردوران ریاست جمهوری‌اش متفاوت از آن چیزی که از اخوان المسلمین انتظار می‌رفت با مسئله فلسطین برخورد کرد.
شیخ الاسلام یکی از اصول اساسی اخوان المسلمین را مبارزه با رژیم صهیونیستی اعلام کرد و گفت: تعداد زیادی از اخوان المسلمین در سال  1947 و 1948 در فلسطین شهید شدند از این رو حماس الگوی فلسطینی اخوان المسلمین است.
وی با تاکید براینکه مردم مصر با قرارداد کمپ دیوید احساس حقارت می‌کنند تصریح کرد: ملت مصر می‌خواست با حمله به سفارت اسرائیل حقارت پیمان کمپ دیوید را جبران کند آن‌ها حتی بارها لوله گاز منتهی به اسرائیل از مصر را منفجر کردند و هم چنین عملیات مقابله جویانه‌ای در صحرای سینا علیه اسرائیل انجام داده‌اند.
مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس با اشاره به اشتباهات محمد مرسی ادامه داد: محمد مرسی علی‌رغم همه موضع گیری‌های اخوان المسلمین درباره اسرائیل رابطه با این کشور را قطع نکرد ولی به جای آن به رابطه با سوریه پایان داد او زمینه جنگ داخلی در سوریه را فراهم کرد و با شرکت در گردهمایی سلفی‌ها شکاف بزرگی در مصر ایجاد کرد.
شیخ الاسلام افزود: علی‌رغم همه اشتباهات مرسی روش ساقط کردن او به هیچ عنوان قابل قبول نیست خلع شدن مرسی از ریاست جمهوری به ضرر مردم مصر، منطقه و بیداری اسلامی است.
وی با انتقاد از این که مرسی شناخت درستی از دوستان و دشمنان خود به دست نیاورده بود، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران جزء اولین حامیان انقلاب مصر و اخوان المسلمین بود ولی با این وجود مرسی اجازه نداد که سفارت ما در این کشور باز شود.
مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس گفت: با وقوع انقلاب مصر همه متضررشدگان این انقلاب که شامل زیر دستان مبارک و حامیان وی، اسرائیل، آمریکا و دیکتاتورهای منطقه بودند با یکدیگر متحد شدند مرسی به جای ایجاد وحدت در مقابل این همگرایی دشمنان، دوستانش را نیز از خود دور کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، شیخ الاسلام خاطر نشان کرد: با وجود این که مرسی به سلفی‌ها و وهابیون نزدیک شده بودند اکنون این گروه در کنار ارتش مصر است و به آن کمک می‌کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet