خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1392/04/17 09:17:12
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی با تاکیدبر حبابی نبودن رشد شاخص های بورس:

افزایش سود شرکت‌های صادراتی بورس راصعودی کرد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزایش شاخص بورس حبابی نیست گفت : اتفاقی که در حال حاضر دربورس افتاده ناشی از تغییرات سود شرکت‌های صادراتی است که افزایش نرخ ارز باعث شده سود آوری شرکت‌ها بالا برود.
افزایش سود شرکت‌های صادراتی بورس راصعودی کرد نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزایش شاخص بورس حبابی نیست گفت : اتفاقی که در حال حاضر دربورس افتاده ناشی از تغییرات سود شرکت‌های صادراتی است که افزایش نرخ ارز باعث شده سود آوری شرکت‌ها بالا برود. https://cdn.icana.ir/d/019/22317.jpg افزایش,سود,شرکت‌های,صادراتی,بورس,راصعودی,کرد Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در زمینه نوسانات بازار بورس در هفته های اخیر :افزودروند افزایش شاخص بورس به  دلیل چشم انداز مطلوب فعالیت اقتصادی و همچنین افزایش خریدار سهام وکمبود فروشنده  است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش سطح عمومی قیمت‌های بازار سرمایه یا همان میانگین وزنی قیمت‌های بازار سرمایه زمانی افزایش پیدا می کند که خریدار سهام زیاد و ازطرفی فروشنده کم شده باشد.

پور ابراهیمی افزود:زمانی خریدار سهام زیاد می شود که احساس شود عملکرد سالانه شرکت ها مطلوب و به تبع آن سود آوری شرکتها افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: دلیل دیگراستقبال از خرید سهام انتفاع از تغییر قیمت خود سهام یا دارای پایه است،بطور مثال شخصی مسکنی به قیمت 100میلیون خریداری کرده و در سال 10میلیون درآمد اجاره و 20 میلیون از افزایش قیمت خانه و در مجموع 30 میلیون منتفع می شود و اگر این 30 میلیون به 100 میلیون تقسیم شود شاخص محاسبه می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم اظهار داشت: اتفاقی که در حال حاضر دربورس افتاده ناشی از تغییرات سود شرکت‌های صادراتی است که افزایش نرخ ارز باعث شده سود آوری شرکت‌ها بالا برود.

 وی افزود: موضوع مهم دیگر تغییرات قیمت دارایی پایه یا به عبارتی مفهوم تجدید ارزیابی در اقتصاد است البته قیمت‌ها نهایتا منطقی  خواهد شد .

پورابراهیمی گفت: در آینده افزایش شاخص بورس منوط به سود آوری خواهد بود و اگر چشم انداز سودآوری مثبت ارزیابی شود رشد شاخص ها بصورت منطقی ادامه پیدا می کند.

 نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: افزایش شاخص بورس حبابی نیست البته شاید در بعضی سهام ها بصورت جزئی حباب وجود داشته باشد اما در کل رشد شاخص بورس منطقی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet