هدر موبایل
1392/04/17 10:31:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سالک کاشانی:

" اعتدال" از غنی‌ترین کلیدواژه‌های قرآنی است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر انتخاب افراد شایسته، ثمره اعتدال‌طلبی آقای روحانی باشد این اقدام برای نظام بسیار مفید است.
" اعتدال" از غنی‌ترین کلیدواژه‌های قرآنی است نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر انتخاب افراد شایسته، ثمره اعتدال‌طلبی آقای روحانی باشد این اقدام برای نظام بسیار مفید است. https://cdn.icana.ir/d/019/22401.jpg ",اعتدال",از,غنی‌ترین,کلیدواژه‌های,قرآنی,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌‌الاسلام احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: کلیدواژه اعتدال یکی از غنی‌ترین کلیدواژه‌های قرآنی و اسلامی است و اعتدال به معنای میانه‌روی و حرکت کردن به دور از افراط و تفریط است.

وی با اشاره به اینکه اعتدال در مقولات مختلف معنای خودش را دارد، خاطرنشان کرد: در علم اخلاق اعتدال در سه قوه شهوت، غضب و اندیشه انسان را صاحب عفت، غیرت، شجاعت و عدالت می‌کند.

حجت‌الاسلام سالک در ادامه افزود:یعنی کسی که در قوای سه‌گانه اخلاقی باشد و معتدل حرکت کند، دارای ویژگی‌هایی چون عدالت طلبی، با غیرت و با عفت بودن خواهد شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اعتدال در مقام فرهنگ، صنعت و مسائل سیاسی اجتماعی نیز به همین معنا است، تاکید کرد: اولین اقدام آقای روحانی باید ارائه تعریفی روشن از اعتدال باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر انتخاب افراد شایسته، ثمره اعتدال‌طلبی آقای روحانی باشد این اقدام برای نظام بسیار مفید است و اگر اینگونه نباشد و به سهم خواهی‌ها تن دهند این مسئله ضربه سختی به نظام، خواهد بود.

حجت‌الاسلام سالک کاشانی گفت: آقای روحانی که شعار اعتدال را سر می‌دهند حتما نگاه ارزشی و دینی به اعتدال دارند زیرا ایشان فردی حوزوی و دانشگاهی هستند و صحبت‌هایی که می‌کنند حتماً برگرفته از دین است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مرکز ثقل زمین، حرکت اعتدالی امام زمان است، تاکید کرد: حضرت مهدی(عج) جهان را احیا خواهد کرد و با دشمنان دین ستیز می‌کنند و ظلم‌ستیز خواهند بود.

وی با بیان اینکه سیاست آقای روحانی در زمینه اعتدال باید برگرفته از حرکت اعتدالی امام زمان(عج) باشد، گفت: آقای روحانی باید در مقابل دشمنان با تدبیر باشد و محکم ایستادگی کند و در مسائل داخلی نیز از حقوق مردم دفاع کند و حامی محرومان و مستضعفین باشد. 

به گزارش فارس،حجت‌الاسلام سالک در پایان با اشاره به اینکه دولت آقای روحانی انشاءالله با تعیین اولویت‌های ارزشی موفق خواهد بود، خاطرنشان کرد: اولویت‌های دولت نیز باید توجه به مسائل فرهنگی، برنامه‌ریزی جهت برون‌رفت از مشکلات معیشتی و گرانی‌ها و برنامه‌ریزی برای برون‌رفت از فشار تحریم‌های بین‌المللی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet