ولادت حضرت امام رضا (ع)
1392/04/17 11:31:17
سرویس اقتصادی
پاپی‌زاده‌ در واکنش به افزایش ۳۰۰ تومانی قیمت شیر:

شیر در ایستگاه گرانی‌ ایستاده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، در واکنش به افزایش نرخ شیر در آستانه ماه مبارک رمضان،گفت: افزایش قیمت نهاده های دامی و سوخت مورد نیاز دامپروری باعث گرانی قیمت شیر شده البته باید به این نکته مهم توجه شود که این افزایش قیمت کفاف هزینه های تولید کننده را نمی‌دهد و متاسفانه در این شرایط تولید کننده ومصرف کننده هر دو متضرر شده اند.
شیر در ایستگاه گرانی‌ ایستاده است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، در واکنش به افزایش نرخ شیر در آستانه ماه مبارک رمضان،گفت: افزایش قیمت نهاده های دامی و سوخت مورد نیاز دامپروری باعث گرانی قیمت شیر شده البته باید به این نکته مهم توجه شود که این افزایش قیمت کفاف هزینه های تولید کننده را نمی‌دهد و متاسفانه در این شرایط تولید کننده ومصرف کننده هر دو متضرر شده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/19291.jpg شیر,در,ایستگاه,گرانی‌,ایستاده,است Icana

عباس پاپی زاده پالنگان در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: در یکسال گذشته در خصوص عدم مدیریت در بخش کشاورزی و افزایش هزینه های تولید دراین بخش  به وزیر جهاد کشاورزی تذکرات جدی داده شد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه با توجه به ضعف مدیریت در بخش کشاورزی با افت شدید تولید محصولات کشاورزی مواجه شدیم ، افزود: در سال های اخیر تامین سوخت و علوفه برای فعالان این بخش سخت شد و در یکی دو سال اخیر صنعت دامپروری به نوعی دچار سردر گمی شده است.

وی  به موضوع هدفمندی اشاره کرد و اظهارداشت: در موضوع هدفمندی نیز نتوانستیم بسته های حمایتی مطلوبی را به این بخش ارائه دهیم.

پاپی‌زاده پالنگان گفت: افزایش قیمت نهاده های دامی و سوخت مورد نیاز کشاورزان  ودامپروری در ماههای اخیر باعث گرانی قیمت شیر شده البته باید به این نکته مهم توجه شود که این افزایش قیمت کفاف هزینه های تولید کننده را نمی دهد و متاسفانه در این شرایط تولید کننده ومصرف کننده هر دو متضرر شده اند.   

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: در سالهای اخیر متاسفانه بسیاری از گاوهای شیری به علت بالا بودن هزینه های تولید روانه کشتارگاه شد و این موضوع باعث کاهش توان تولید شیر کشور، وبه تبع آن عرضه شیر در بازار کم شد و نهایتا در افزایش قیمت شیر موثر بود.

وی اظهار داشت: با توجه آمار ارائه شده از سوی کارخانه های فرآوری شیر و لبنیات از مقدار شیر ورودی به این کارخانه ها کاسته شده است وبا توجه به این نکته حتما باید به حمایت از زیر ساخت های تولید شیر بپردازیم تا مشکلات این بخش حاد تر نشود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، خاطر نشان کرد: امیدوارم در دولت آینده وزارتخانه جهاد کشاورزی نگاه مدیریتی فعلی را اصلاح وبه تقویت زیرساخت ها کمک کند وبسته های حمایتی خوبی را در جهت حمایت از کشاورزی و دامپروری ارائه دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet