هدر موبایل
1392/04/17 12:05:12
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن آبادی:وزارت راه و شهرسازی به جای ادغام، تجمیع شد

حمل و نقل فدای مسکن و سلیقه دولت شد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: آنچه باید در خصوص وزارت راه و شهرسازی‌صورت گیرد این است که عمل ادغام به معنی حقیقی و نه لفظی انجام شود یعنی حجم کوچک شده و ساختار با اهداف جدید تغییر یابد چرا که اصل انجام ادغام صحیح بوده اما متاسفانه مقوله راه تحت نگاه مدیریتی زیر سایه مسکن فراموش شده و از طرف دیگر نیز کوچک سازی مد نظر ادغام محقق نشده است.
حمل و نقل فدای مسکن و سلیقه دولت شد عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: آنچه باید در خصوص وزارت راه و شهرسازی‌صورت گیرد این است که عمل ادغام به معنی حقیقی و نه لفظی انجام شود یعنی حجم کوچک شده و ساختار با اهداف جدید تغییر یابد چرا که اصل انجام ادغام صحیح بوده اما متاسفانه مقوله راه تحت نگاه مدیریتی زیر سایه مسکن فراموش شده و از طرف دیگر نیز کوچک سازی مد نظر ادغام محقق نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/25005.jpg حمل,و,نقل,فدای,مسکن,و,سلیقه,دولت,شد Icana

غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در خصوص ادغام دو وزارتخانه  مسکن و راه منتهی شده به تشکیل وزارت راه و شهرسازی گفت: کلیت این ادغام خوب بود اما من به شخص معتقدم این مسئله که راه تحت تاثیر مسئله مسکن قرار گرفته است ناشی از نوع نگاه مدیریتی بوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:ادغام وارتخانه مسکن و راه از نظر ساختاری مشکلی نداشت اما مدیریت منسوب در این وزارتخانه دچار تفکری بوده است که به سمت مسکن گرایش بیشتری داشته است تا حمل و نقل به همین دلیل می توان گفت  حمل و نقل پیش مرگ مسکن شد.

جعفرزاده ایمن آبادی در این خصوص تصریح کرد: نکته ای که باید مورد توجه باشد این مسئله است که ترکیبی که در خصوص وزارتخانه مسکن و راه صورت گرفته شاید تحت عنوان ادغام دو وزارتخانه بوده است اما در حقیقیت در این مسئله ماهیت و مفهوم ادغام صورت نپذیرفته است.

وی تصریح کرد:این دو وزارتخانه تجمیع شده است نه ادغام یعنی در حقیقت کوچک سازی که مدنظر ادغام است ، به هیچ عنوان محقق نشده است.

این نماینده مجلس نهم با تاکید بر اینکه تجمیع و ادغام مفاهیمی با بار حقوقی مختلف هستند، تصریح کرد:تجمیع به این معنی است که دو مجموعه با حفظ ساختار قبلی به یکدیگر متصل می شوند اما ادغام به این معنی است که دو مجموعه با ساختار جدید و هدف جدید در هم ترکیب می شوند و در نهایت نیز حجم این مجموعه جدید باید کم تر از تجمیع دو مجموعه باشد.

جعفر زاده ایمن آبادی افزود:کوچک سازی از مهم ترین اهداف در ادغام وزارت مسکن و راه بود که در این به اصطلاح ادغام محقق نشده است .

وی تاکید کرد: در خصوص وزارت راه شهرسازی اتفاق افتاده این است که عمل انجام شده تجمیع دو وزارتخانه بود تحت عنوان لفظ ادغام.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس همچنین خاطر نشان کرد: آنچه باید صورت گیرد این است که عمل ادغام نیز در مورد وزارت راه و شهرسازی انجام گیرد چرا که اصل انجام این کار صحیح است اما متاسفانه مقوله راه تحت نگاه مدیریتی زیر سایه مسکن فراموش شده و از طرف دیگر نیز کوچک سازی مد نظر ادغام محقق نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet