هفته دفاع مقدس
1392/04/17 13:03:00
سرویس اقتصادی
ثروتی اهداف مغفول اجرای هدفمندی یارانه ها در دولت دهم را تشریح کرد:

عدم پرداخت سهم تولید، مهم ترین تخلف دولت دهم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یارانه تولید، پوشش تامین اجتماعی، بیمه بیکاری و مسکن و تحصیل خانوارهای محروم را بخش‌های مغفول و برزمین‌مانده اجرای قانون هدفمندی یارانه ها توصیف و تصریح کرد:اگر دولت دهم بخشی از یارانه‌‌ نقدی را برای هزینه درمان اختصاص می‌داد و سهم نظام تأمین اجتماعی در هزینه‌های درمان افزایش یافته و علاوه بر تامین رفاه بیشتر برای مردم، اهداف حقیقی قانون نیز بیش از پیش محقق می‌شد.
عدم پرداخت سهم تولید، مهم ترین تخلف دولت دهم عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یارانه تولید، پوشش تامین اجتماعی، بیمه بیکاری و مسکن و تحصیل خانوارهای محروم را بخش‌های مغفول و برزمین‌مانده اجرای قانون هدفمندی یارانه ها توصیف و تصریح کرد:اگر دولت دهم بخشی از یارانه‌‌ نقدی را برای هزینه درمان اختصاص می‌داد و سهم نظام تأمین اجتماعی در هزینه‌های درمان افزایش یافته و علاوه بر تامین رفاه بیشتر برای مردم، اهداف حقیقی قانون نیز بیش از پیش محقق می‌شد. https://cdn.icana.ir/d/019/14731.jpg عدم,پرداخت,سهم,تولید،,مهم,ترین,تخلف,دولت,دهم Icana

موسی الرضا ثروتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به خودی خود اهمیت زیادی دارد و البته تا اندازه کاهش مصرف و بهبود الگوی مصرف از نقاط مثبت و مهم اجرای این قانون است.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی درادامه این مطلب افزود: در یک ارزیابی کلی قانون هدفمندی یارانه ها با وجود اینکه اثرات مثبتی داشته و نفس اجرای قانون نیز مهم است اما تا به امروز نتوانسته تمامی اهداف یا حداقل بخش قابل توجهی از اهداف را محقق سازد.

عدم پرداخت سهم تولید، مهم ترین تخلف

ثروتی عدم پرداخت سهم تولید از درآمدهای ناشی از اجرای قانون را مهم ترین تخلف دولت در این خصوص توصیف و تصریح کرد: عدم پرداخت سهم تولیدکنندگان به میزانی که قانون تعیین کرده و در پی آن ایجاد مشکلاتی برای بخش تولید بزرگ ترین تخلف دولت دهم در اجرای قانون هدفمندی بوده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: متاسفانه دولت به جای تقسیم صحیح و کارشناسی درآمدها تمامی درآمدها را صرف توزیع یارانه نقدی کرد.

وی همچنین افزود: نظام جامع تأمین اجتماعی شامل پرداخت حق بیمه و بیمه تأمین اجتماعی خانوارهای محروم جامعه و پرداخت مستمری و بیمه تأمین اجتماعی برای خانواده‌هایی است که پوشش بیمه ندارند، پرداخت بیمه بیکاری و پرداخت هزینه تحصیل خانوارهای محروم و گروه‌های هدف و تامین بخشی از هزینه مسکن ‌آنها در آیین‌نامه و قانون ذکر شده است اما تا به امروز مغفول واقع شده است.

یارانه نقدی و هزار اما و اگر

ثروتی با انتقاد ازرویکرد دولت دهم در توزیع یازانه نقدی گفت: متاسفانه دولت دهم به مقوله یارانه نقدی نگاه مناسبی نداشت و این مسئله به خودی خود تنش های زیادی را به وجود آورد.

وی افزود:این رویکرد منجر به بروز تنش بین دولت و مجلس شد و تورم بالایی را نیز در جامعه به وجود آورد.

لزوم اختصاص بخشی از یارانه‌ها به تامین اجتماعی در دولت بعدی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس خواهان اختصاص بخشی ازیاارانه ها به تامین اجتماعی در دولت بعدی شد و گفت: اگر دولت دهم بخشی از یارانه‌‌ نقدی را برای هزینه درمان اختصاص می‌داد و سهم نظام تأمین اجتماعی در هزینه‌های درمان افزایش یافته و علاوه بر تامین رفاه بیشتر برای مردم، اهداف حقیقی قانون نیز بیش از پیش محقق میشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet