خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/04/17 13:23:33
سرویس اقتصادی
جباری در واکنش به افزایش 15 تا 100 درصدی نرخ اجاره بها در روزهای اخیرمطرح کرد:

خانه بدوشان تشنه تدبیر مسئولان در بازار اجاره بها

عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به افزایش ۱۵ تا ۱۰۰ درصدی نرخ اجاره بها در روزهای اخیر ، گفت: وزارت راه وشهرسازی که می توان آن را متولی اصلی بازار مسکن معرفی کرد تا کنون بسته حمایتی و برنامه مدونی برای حمایت از اجاره نشینان یا ارائه نداده و اگرهم برنامه ای داشته این برنامه ها به مرحله اجرا نرسیده است.
خانه بدوشان تشنه تدبیر مسئولان در بازار اجاره بها عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به افزایش 15 تا 100 درصدی نرخ اجاره بها در روزهای اخیر ، گفت: وزارت راه وشهرسازی که می توان آن را متولی اصلی بازار مسکن معرفی کرد تا کنون بسته حمایتی و برنامه مدونی برای حمایت از اجاره نشینان یا ارائه نداده و اگرهم برنامه ای داشته این برنامه ها به مرحله اجرا نرسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/19618.jpg خانه,بدوشان,تشنه,تدبیر,مسئولان,در,بازار,اجاره,بها Icana

احمد جباری در  گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود: جمعیت اجاره نشین ها سهم عمده ای را در پایتخت و کل کشور تشکیل می دهنداما با این وجود برنامه و بسته حمایتی خاصی برای حمایت از این قشر وجود ندارد.

نماینده مردم بندر لنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه  بانک ها نیز در ارائه  تسهیلات به مستاجران برنامه مشخصی ندارند،گفت: در حال حاضر تسهیلاتی که برای خرید مسکن  ارائه می شود پاسخگوی قیمت های سرسام آور فعلی مسکن نیست و با توجه به تورم  وگرانی شاید کفاف خرید 10 متر خانه را هم نکند و حتی اگر تسهیلات به 50 میلیون تومان نیز افزایش یابد تاثیر چندانی در خانه دار شدن مردم ندارد و نکته دیگر اینکه شرایط اخذ همین تسهیلات جزئی مسکن بسیار سخت است بطور مثال ضامن ها باید شرایط وی‍ژه داشته باشند.

جباری افزود: برای خانه دار شدن مردم باید تولید مسکن را در کشور با توجه به جمعیت بالای جوان افزایش دهیم تا اینگونه به تقاضای روز افزون مسکن در کشور پاسخ داد.

وی ادامه داد: متاسفانه قیمت مسکن در چند سال اخیر رشد حبابی داشته بطور مثال در برخی نقاط از متری دو یا سه میلیون به پنج یا شش میلیون رسیده و همچنین قیمت آهن آلات و مصالح ساختمانی نیز روند رو به رشد داشته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه  باید با ارائه تسهیلات مناسب به روند رو به حرکت نوسازی بافت فرسوده سرعت داد به طرح مسکن مهر اشاره کرد وگفت: مسکن مهر در ابتدا طرح خوبی بوده اما در حال حاضرمشکلاتی در این زمینه وجود دارد و این طرح به تنهایی نمی تواند  پاسخگوی تقاضای بازار باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطر نشان کرد: در کشورهای پیشرفته هزینه اجاره بها حدود 30 درصد از درآمد را تشکیل می دهد و باید به سمت این هدف پیش برویم البته برای تعدیل قیمت مسکن نباید افزایش تولید را فراموش کنیم./

پایان پیام.

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet