هدر اصلی
1392/04/17 15:32:25
سرویس فرهنگی

دیدار سفیر ونزوئلا در تهران با رئیس کتابخانه مجلس

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر ونزوئلا در تهران بر گسترش همکاری‌های کتابخانه‌ای و پارلمانی میان دو کشور تأیید کرد.
دیدار سفیر ونزوئلا در تهران با رئیس کتابخانه مجلس رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر ونزوئلا در تهران بر گسترش همکاری‌های کتابخانه‌ای و پارلمانی میان دو کشور تأیید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/41144.jpg دیدار,سفیر,ونزوئلا,در,تهران,با,رئیس,کتابخانه,مجلس Icana

به  گزارش خبرگزاری خانه ملت، دیروز( یکشنبه 16 تیرماه) ماه سفیر کشور ونزوئلا، «امه‌ نوتپ زمبرانو» از کتابخانه مجلس دیدن و با محمد رجبی، رئیس کتابخانه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در این دیدار سفیر ونزوئلا با توجه به روابط سیاسی گسترده میان دو کشور، بر تقویت روابط فرهنگی و کتابخانه‌ای برای ماندگاری روابط دو ملت و گسترش همکاری‌های مشترک میان کشورهای اکو و اتحادیه کشورهای آمریکای لاتین در ابعاد فرهنگی و کتابداری، مذاکره کردند.

در ادامه این جلسه دکتر رجبی بر استفاده از تجربیات مشترک برای برپایی نماییشگاه‌های مشترک در راستای معرفی فرهنگ دو کشور تأکید کردند، سپس سفیر ونزوئلا و نفر دوم سفارت در ادامه از بخش‌های مختلف کتابخانه شامل بخش نسخ خطی و موزه بازدید به عمل آورد.

شایان ذکر است در پایان این دیدار، دکتر رجبی کتابی نفیس از آثار خوشنویسی ایران از انتشارات کتابخانه مجلس را به رسم یادبود به سفیر ونزوئلا اهداء کرد و سفیر ونزوئلا نیز یک جلد شاهنامه نفیس ترجمه شده به اسپانیایی و یک جلد کتاب قانون اساسی جدید ونزوئلا و یک جلد کتاب درباره سیمون بولیوار را به کتابخانه اهداء نمود.

همچنین فهرست منابع موجود در کتابخانه مجلس درباره‌ی ونزوئلا نیز در اختیار سفیر این کشور قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet