اربعین حسینی
1392/04/17 16:47:00
سرویس اقتصادی
امیری کهنوج:

خرما در سایه کمبود ذخیره‌سازی گران شد

عضو کمیسیون کشاورزی، ‌آب و منابع طبیعی مجلس،‌ از افزایش ۴ برابری قیمت‌ خرما خبر داد و گفت: نزدیک شدن به ماه رمضان و افزایش تقاضا از یک سو و همزمان شدن با برداشت این محصول قیمت آن را افزایش داده است.
خرما در سایه کمبود ذخیره‌سازی گران شد عضو کمیسیون کشاورزی، ‌آب و منابع طبیعی مجلس،‌ از افزایش 4 برابری قیمت‌ خرما خبر داد و گفت: نزدیک شدن به ماه رمضان و افزایش تقاضا از یک سو و همزمان شدن با برداشت این محصول قیمت آن را افزایش داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/5773.jpg خرما,در,سایه,کمبود,ذخیره‌سازی,گران,شد Icana

محمدرضا امیری‌کهنوج در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ذخیره‌سازی ناکافی برای خرما قیمت آن را در نزدیکی ماه رمضان افزایش داده است، افزود: خرما یکی از مهمترین محصولاتی است که ارزش غذایی بالایی داشته و در ایام ماه مبارک رمضان با اقبال عمومی بیشتری برای خرید روبه رو می‌شود.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه‌گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب که همزمان شدن زمان برداشت خرما و ماه رمضان یکی از دلایل افزایش قیمت این محصول در بازار است، تصریح کرد: بالا رفتن تب خرید در ماه رمضان و کاهش عرضه خرما در نتیجه کافی نبودن ذخیره‌سازی خود به خود قیمت آن را دستخوش گرانی‌‌ کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، ‌آب و منابع طبیعی مجلس،‌ ازافزایش 4 برابری قیمت‌ خرما خبر داد و گفت: نزدیک شدن به ماه رمضان و افزایش تقاضا از یک سو و همزمان شدن با برداشت این محصول قیمت آن را افزایش داده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه کشور در زمینه تولید و عرضه خرما به بازار‌های جهانی حرف اول را می‌زند، عنوان کرد: گاهی اوقات نگه داری خرما در سرد‌خانه و ذخیره‌سازی آن از سوی برخی افراد و عرضه آن در زمان اوج تقاضا سود کلانی را به جیب یک عده خاص می‌ریزد که این نشان از ضعف کنترل بر عملکرد بازار است.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه‌گنج و فاریاب در مجلس، با بیان اینکه تولید خرما در کشور جوابگوی مصرف داخل بوده و هیچ نیازی به واردات نیست، گفت: تنها مشکلی که در حال حاضر گرانی را به خرما رسانده کمبود ذخیره سازی است.

عضو کمیسیون کشاورزی، ‌آب و منابع طبیعی مجلس،‌ یادآور شد: مسئولان باید چند ماه قبل فکر رفع مایحتاج مردم در زمینه مصرف خرما را با ذخیره‌سازی مناسب می‌کردند تا در چنین شرایط افزایش قیمت بازار را غافلگیر نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet