خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1392/04/18 09:37:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نگهبان‌سلامی:

نهضت سوادآموزی از هدف جهادی خود فاصله گرفته است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه نهضت سوادآموزی از هدف جهادی خود فاصله گرفته است، افزود: کمبود بودجه نهضت سوادآموزی تا حدودی در ریشه کن نشدن بی سوادی تاثیر دارد که باید مسئولان برای حل این مشکل تدبیری بیندیشند.
نهضت سوادآموزی از هدف جهادی خود فاصله گرفته است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه نهضت سوادآموزی از هدف جهادی خود فاصله گرفته است، افزود: کمبود بودجه نهضت سوادآموزی تا حدودی در ریشه کن نشدن بی سوادی تاثیر دارد که باید مسئولان برای حل این مشکل تدبیری بیندیشند. https://cdn.icana.ir/d/019/21727.jpg نهضت,سوادآموزی,از,هدف,جهادی,خود,فاصله,گرفته,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمود نگهبان‌سلامی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با انتقاد از وضعیت کنونی بی سوادی در کشور به‌ویژه مناطق محروم، گفت:  علت اصلی ریشه‌کن نشدن بی سوادی در کشور فقدان برنامه‌ریزی مدون و مناسب از سوی مسئولان این حوزه است.
نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس با بیان اینکه برای ترویج و توسعه سواد در کشور نظام حاکم و جامعی وجود ندارد، افزود:‌ مسئولان حوزه آموزش برای نابودی بی‌سوادی در کشور باید نخست به‌دنبال فراهم کردن زیرساخت‌ها و ایجاد نظام جامع در کشور باشند. وی با اشاره به روند کند ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور، تصرح کرد: به‌طور حتم تحقق این موضوع نیازمند حرکت و تلاش جهادی از سوی مسئولان رده بالای کشور است، زیرا بدون حمایت مادی و معنوی این افراد نمی‌توان چنین طرح بزرگ و کلانی را اجرایی کرد.
نگهبان‌سلامی با تاکید بر اینکه نهضت سوادآموزی از هدف جهادی خود فاصله گرفته است، افزود: کمبود بودجه نهضت سوادآموزی تا حدودی در ریشه کن نشدن بی‌سوادی تاثیر دارد که باید مسئولان برای حل این مشکل تدبیری بیندیشند.
به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اعلام اینکه توسعه اقتصادی و سیاسی کشور تنها با ترویج سواد در بین مردم وعامه جامعه محقق می‌شود، تصریح کرد: جامعه بی‌سواد یا کم سواد در تمام شرایط نمی‌تواند در جایگاه مناسبی قرار گیرد، از این‌رو همه دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها باید تلاش کنند تا معضل بی‌سوادی در کشور را ریشه کن کنند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet